м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Зміни, які допоможуть Вашему психологічному здоров’ю

Багато людей зосереджуються на своєму здоров’ї, але ,нажаль,тільки на фізичному аспекті, відкидаючи свій психічний стан. Немає ніяких сумнівів, що фізичне та психічне здоров’я нерозривно пов’язані між собою, і що психологічний стан людини суттєво впливає на її життя.

Дослідження лікарів показують, що один із чотирьох людей страждають від будь-яких психічних розладів.

Психічне повсякденне здоров’я має величезний вплив на якість Вашого життя, впливаючи на те ,як Ви думаєте, які дії робите, які приймаєте рішення, на відносини, а також на те, як Ви справляєтесь зі стресами у Вашому повсякденному житті.

Біда в тому, що навіть незначні зміни у способі нашого життя, як правило, істотно впливають на наш психологічний стан і можуть викликати тривогу або депресію. Але, є ефективні зміни, які допоможуть покращити Ваше психологічне здоров’я.

Для підвищення психологічного здоров’я потрібно:

  • зміна у харчуванні
  • фізичні навантаження
  • повноцінний сон

 

Харчування

 

Вченими було доведено, що їжа яку ми вживаємо може вплинути , як на фізичний, так і на психологічний стан Вашого здоров’я. Продукти, які ми їмо впливають на нашу концентрацію, память, настрій. Відбувається це тому, що різні продукти містять у своєму складі різні поживні речовини, що впливають на гормони, які виробляє наш організм, а також на їх синтез.

Рекомендовано  їсти продукти, багаті вітаміном В, залізом, магнієм, цинком. Ці елементи для покращення функції роботи мозку. Крім цього, має бути достатньо глюкози, яка допоможе збалансувати настрій. Складні вуглеводи, такі як цільнозернові або зерна пророслої пшениці, або картопля є відмінними джерелами глюкози.

Фрукти й овочі – багаті джерелом вітамінів групи В, які можуть допомогти вам керувати депресією.

Крім того, не виключайте жири із Вашого раціону. Мозок має найбільший рівень жиру в організмі, так що годувати його потрібно продуктами, у яких є ненасичені жири. Це такі продукти, як горіхи, насіння та рослинні олії.  У людей, які страждають від депресії дуже низький рівень омега-3 жирних кислот тому обов’язково внесіть у свій раціон багато риби та інших морепродуктів.

Уникайте великої кількості споживання кофеїну.  Він може привести до розладу нервової системи, викликати безсоння і посилити стрес.

Уникайте занадто багато цукру – це може негативно вплинути на Ваш рівень ваги і цукру у крові, а також збільшити ризик розвитку депресії.

Фізичні навантаження

Дослідження показують, що навіть  невеликі регулярні фізичні навантаження такі, як ходьба, можуть зменшити ризик виникнення депресії у будь якому віці. Крім того, фізичні вправи допоможуть Вам тримати свою вагу під контролем. Збільшення ваги є побічним ефектом багатьох ліків, прийнятих для лікування психологічних захворювань. Зайва вага не тільки робить Вас хворими і схильними до розвитку таких захворювань, як цукровий діабет, але й сприятиме Вашому психічному розладу.

Ідеальний спосіб підтримувати хорошу фізичну форму- це займатись індивідуально під пильним наглядом тренера, або відвідувати групові заняття у фітнес клубі. Наприклад, Ви можете зайнятися йогою, яка, крім фізичного  навантаження допоможе знизити стрес, додасть позитивності у Ваші погляди стосовно світу, який оточує навколо.

Сон

Відсутність повноцінного сну та відпочинку може викликати стрес, тривогу і депресію. Тому присвятіть сну не менше восьми годин на добу. Перед тим, як лягати спати не вживайти тяжкої їжі, якщо є можливість вийдіть на вечірню прогулянку.

Психічне здоров’я так само важливе, як і фізичне. Від Вашого самопочуття залежить, як Ви сприймаєте навколишній світ, які дії та рішення приймаєте. Вкрай важливо вживати заходи, які забезпечать Ваше  здоров’я, як фізичне, так і психологічне.