м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Жири та схуднення

Коли наша мета –  схуднення ми починаємо вилучати із свого харчування якомога більше жирів, хибно вважаючи, що ця речовина сприяє зростанню ваги. І немає нічого дивного, тому що для більшості людей, жири асоціюються із зайвою вагою, тому рішення вилучити жири з повсякденного раціону напрошується сам собою. На справді,не всі жири, які присутні в нашому раціоні шкодять нашій фігурі, навпаки, вживання деяких необхідні для  повноцінної роботи організму, а також для позбавлення від зайвих кілограм, як би це парадоксально не звучало.

Жири для схуднення.

На думку вчених обсяг жирів у раціоні людини має бути не менше 20-30% від усього споживання їжі. Без присутності жирів зменшити зайву вагу, не нашкодивши своєму здоров’ю, неможливо. Це науково обґрунтований факт, і ось чому:

  • Жири – це забезпечення еластичності клітинних мембран.
  • Жири допомагають нашому організму перетравлювати їжу.
  • Жири – це захист від серцево-судинних захворювань.
  • Жири – це регулятор рівня холестерину в крові.

Все перераховане не відноситься до некорисних жирів (смажена картоплі фрі, або сямажений свинячий стек).

Шкідливі та корисні жири.

Шкідливі

Насичині  жири – це  ті, які в своєму складі містять молекули водню. Вони погано перетравлюються організмом, але інтенсивно відкладаються про запас, як зайві кілограми на талії та стегнах. До таких жирів відносяться: сало, пальмове та вершкове масла, молочні продукти з максимальним відсотком жирності.

Транс-жири – це ті, які існують завдяки синтезу. До них відносяться маргарин. Транс-жири – неодмінний атрибут фастфуду, чіпсів та іншої «смакоти», які не тільки шкодять фігурі, але й небезпечні для здоров’я.

Корисні

Мононенасичені жири – це ті, що містять невелику кількість водню. Продукти які багаті такими жирами є:горіхи, авокадо, насіння гарбуза оливки.

Поліненасичені жири – це ті в складі яких практично немає молекул водню. Ця категорія жирів місяться в морській рибі, морепродуктах та у більшості рослинних олій.

Присутність корисних жирів у нашому раціоні – це запорука міцного здоров’я, молодості та краси.  Якщо вашою метою є схуднення та струнка фігура,тоді перш за все, потрібно ввести у своє харчування корисні жири, які допоможуть організму не тільки втратити надмірну вагу, але й зберегти здоров’я.

Візьміть на замітку, що недостатня кількість жирів в організмі спричиняє порушенням у його роботі,  а також  до найрізноманітніших проблем  здоров’я. Обмеження кількості споживаних жирів заради схуднення не дасть успішного результату. Коли організму бракує достатньої кількості жирів, він компенсує цю кількість їжею, яка містить у собі максимальну кількість вуглеводів, а це призводить до накопичення зайвих жирових запасів.

Якщо ви хочете надати своїм м`язам тонус, а шкірі – пружність, то врахуйте, що харчування в якому не будуть присутні корисні жири не тільки не допоможе утримати скинуту вагу, але й може значно зашкодити вашому здоров’ю.