м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Здоровий сон, як важливий елемент нашого здоров’я.

 

Всі з давних-давен знають ще від наших дідусів і бабусь, що сон дуже важливий для організму. Саме під час сну наш організм активно відновлюється.

Важливим є також сам режим сну. Його можна назвати продуктивним в тому випадку, якщо він віднімає мінімальну кількість часу доби, одночасно забезпечуючи організм повноцінним відпочинком. Це, так би мовити, раціональне використання нашого вільного часу та часу сну.

Найбільш важливий інтервал сну для здоров’я людини – це сон до опівночі. У ці години відбувається глибоке розслаблення організму, здійснюється найбільш повноцінний відпочинок, відновлення, поповнення сил. Кожна година сну до 24 годин прирівнюється до двох годин сну після опівночі. Тому задумайтесь чи варто лягати о 2 чи 3 ночі, втрачаючи тим самим нашу найціннішу частину сну.

А найкращий час для підйому – 5 – 6 ранку. Якщо Ви встанете у цей час одразу відчуєте приплив сили та енергії, а бадьрість протягом дня Вам забезпечена.  У цей час ідеально засвоюється нова інформація, розум надзвичайно сприйнятливий, тому все швидко і глибоко відкладається в пам’яті.

Норма сну становить 6-9 годин. Якщо у Вас є два варіанти: недоспати або переспати, оберіть перший. Адже фахівцями доведено, що люди, які систематично сплять більше 8 годин – швидше старіють.

Не варто також забувати і про те, що 24% жінок, які виділяють на сон на дві години менше, страждають надмірною вагою. Пояснюється це дуже просто – чим менше ви спите, тим більше залишається часу на їжу.

Учені б`ють тривогу: за останні п`ятдесят років на 37% збільшилася кількість жінок у віці від 20 до 45 років, які сплять менше семи годин на добу. Що відповідно негативно відбивається на здоров’ї нації.

Крім цього здоров’я жінки теж багато в чому залежить від сну, адже статеві залози регулюють свою роботу відповідно до режимів сну і неспання. Якщо ваш добовий графік порушується, то менструації починаю приходити пізніше покладеного терміну, що у свою чергу спричиняє за собою різні гінекологічні проблеми.

Отже, сон – невід’ємний компонент нашої краси. І як би ми гарно не наряжалися чи не малювалися, здоровий сон найкраща окраса нашого організму.