м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Вуглеводи, які вони?

Вуглеводи – це джерело енергії для людини, вони є  досить доступними,а також легко і швидко засвоюються організмом. У людський організм вуглеводи потрапляють разом із їжею (крупи, фрукти, овочі тощо), а також виробляються з жирів та деяких амінокислот. Вуглеводи поділяють на дві категорії: прості та складні.

З простих вуглеводів найшкідливішим є цукор. Він надто швидко попадає у кров, надає багато енергії, яка потім дуже швидко витрачається. Тому, варто вживати продукти в склад яких входить фруктоза, вона також відноситься до простих вуглеводів. Фруктоза не сприяє сильному стрибку інсуліну (гармону, який допомагає переробити глюкозу та вирішує напрямок –  в м’язи, в енергію або в жир), а це означає, що вона не накопичується у жировій тканині.

Найбільш небажаними є вироби, в склад яких входять прості вуглеводи- це ласощі, збагаченні сахарозою. До таких продуктів відноситься білий хліб, різноманітна випічка, мюслі, кодитерськи вироби, всі ляки солодощі, картопля, білий рис. Це ті продукти, які ми відносимо до смачних і звичних для нашого раціону. Основою цих продуктів – цукор і крохмаль. Прості вуглеводи не забезпечать процес схуднення, тому що вони його блокують і тим самим перешкоджають розчепленню жирових клітин.

А, ось харчові вироби, в склад яких входить фруктоза – фрукти, солодкі овочі, ягоди – цініші  за своєю користю, тому первинним джерелом простих вуглеводів у харчуванні повинні бути саме вони.

Вживання складних вуглеводів забезпечує наш організм постійним енергетичним запасом, якого вистарчає на тривалий час, завдяки цьому відчуття голоду не відчувається. Ця категорія вуглеводів сприяє розщепленню жирів та схудненню. До складних вуглеводів відносяться такі продукти харчування: цільнозерновий хліб і хліб з висівками, коричневий рис, гречана та вівсяна каша, макарони з борошна грубого помелу, зелені овочі, гриби, помідори, горох, квасоля червона, молочні продукти, соя, свіжі фрукти, чорний шоколад, свіжовичавлені соки.

Найпростіший спосіб схуднути-  зробити своє повсякденне харчування збалансованим. Це зовсім не складно. Продукти треба підбирати обізнано – саме це і буде гарантією схуднення.

Харчування, спорт і масаж допоможуть досягти поставленої перед собою мети.