м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Втома після діагнозу COVID-19 і вакцинації?

1. Ви відчуваєте втому після діагнозу COVID-19?

Якщо у вас діагностували COVID-19, дозвольте собі пропускати тренування, поки ви не відпочиєте і не одужаєте, особливо якщо у вас спостерігаються найпоширеніші симптоми COVID-19, які включають лихоманку. , сухий кашель і втома, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я.

І в цілому, експерти рекомендують бути обережними, коли мова йде про повернення до фізичних вправ після COVID-19. Це нова хвороба, і дослідження все ще показують, як і коли виникають ускладнення.

Заняття спортом під час появи симптомів COVID-19 можуть погіршити інфекцію та призвести до додаткових ускладнень

Те, що ми знаємо про вірус, показує нам, що всі реагують по-різному, почекати від 7 до 10 днів після того, як ви почуваєтеся краще, щоб знову почати фізичні вправи.

Також варто проконсультуватися зі своїм лікарем щодо повернення до попереднього режиму фітнесу, оскільки деяким людям доведеться займатися повільніше, особливо тим, у кого вже існують інші захворювання серця або дихальних шляхів

2. Ви щойно отримали вакцину проти COVID-19

Тепер, коли всі дорослі мають право на вакцину проти COVID-19, вам може бути цікаво, чи вплине ваша імунізація на ваші фізичні вправи – чи навпаки. Немає доказів того, що фізичні вправи до або після вакцинації зроблять її менш ефективною, тому вам не обов’язково відкладати тренування після дози. Але якщо побічні ефекти вакцини викликають у вас відчуття втоми чи не витримуєте звичайне тренування, прислухайтеся до свого тіла та пропустіть тренування, доки не відчуєтеся.

Деякі поширені побічні ефекти вакцини від COVID-19 включають почервоніння, біль і набряк у місці ін’єкції (зазвичай надпліччя), а також втому, головний біль, м’язи. біль, озноб, лихоманка та нудота.

Важко передбачити, які з них ви відчуєте, якщо такі є, але жодне з них не повинно тривати довше кількох днів, а прийом деяких безрецептурних ліків (наприклад, ібупрофен, ацетамінофен, аспірин або антигістамінні препарати) може допомогти подолати будь-який дискомфорт, щоб ви могли повернутися до своїх звичайних справ.