м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Значення води в житті людини!

Багато людей не усвідомлюють важливості вживання достатньої кількості води та її впливу на наше здоров’я, харчові звички та втрату ваги. Недавні дослідження показують важливість гідратації та навіть наголошують на тому, як випивання 2 склянок води перед їжею може допомогти дієтологам втратити до 2,5 кг більше за рік та зберегти здорову втрату ваги. Вода прискорює наш метаболізм і може допомогти перестати їсти.
Багато хто скаржаться на головний біль, відчуття втоми, погану роботу в тренажерному залі, неспання, погану шкіру, і коли трохи глибше поглибити в їхній спосіб життя, то виявляють, що вони не п’ють достатньо води. І смішно, що багато людей звертаються до тренажерного залу без пляшки з водою … чи знаєте ви, що у нас до 60% води! Тому надзвичайно важливо зберігати водний баланс, щоб наше тіло могло функціонувати.
Ми виживаємо від води. Кожна клітина, тканина та орган потребують води, щоб функціонувати. Наше тіло використовує воду для регулювання температури нашого тіла, сприяє травленню, транспортуванню поживних речовин, змащуванню суглобів та видаленню відходів.

Вода потрібна для гарного самопочуття та сильних вправ у тренажерному залі або під час занять. Ми втрачаємо воду протягом дня не тільки від відвідування вбиральні, але і від потовиділення та дихання! Ми будемо втрачати воду ще швидше, коли стане спекотно або ми будемо фізично активними, тому нам потрібно поповнювати запас, щоб зберегти водний баланс.

Наші тіла мають способи повідомити нам, коли воно зневоднене, але нам не слід чекати цих ознак.
Пийте воду протягом дня і збільшуйте споживання води під час фізичних навантажень, або коли вам спекотно.

Але якщо ви бачите деякі з цих ознак, можливо, вам доведеться випити трохи більше …

– Сухість у роті;
– Головні болі;
– Поганий сон;
– Втома;
– Погана продуктивність;
– Відсутність концентрації;
– Погана шкіра;
– Сеча темніша, ніж зазвичай.

Вживання достатньої кількості води може позитивно вплинути на наше здоров’я, самопочуття, шкіру, сон, концентрацію та працездатність.

Ви страждаєте від м’язових спазмів, запаморочення або втоми після тренування?
За одну годину фізичних вправ тіло може втратити більше чверті води. Дегідратація призводить до втоми м’язів і втрати координації. Без достатнього запасу води тілу бракуватиме енергії, а м’язи можуть стискатися. Отже, пийте до, під час і після тренування.
М’язова тканина містить більше 75 відсотків води, тому, коли в організмі не вистачає H2O, м’язи легше втомлюються. Залишаючись у водному балансі можливо запобігти зниженню продуктивності, сили, аеробних та анаеробних можливостей під час фізичних вправ. Тож, коли ваші м’язи відчувають себе занадто втомленими, щоб закінчити тренування, наберіть води, перш ніж повернутися до неї.

Чи знали ви, що серце повинно працювати інтенсивніше, щоб кров потрапляла до працюючих м’язів?
Коли в крові недостатньо води, об’єм крові та кров’яний тиск падають, що призводить до запаморочення та втоми.
Отже, хочете виглядати, відчувати і тренуватись краще? Пийте більше води …

Ось кілька порад, які допоможуть вам випити більше тієї життєво важливої рідини:

1. Пийте воду під час кожного прийому їжі. Обов’язково поставте глечик з водою на стіл або купіть пляшку з водою на обід!

2. Займіться хорошими звичками і випийте склянку води перед сном, і перш за все вранці;

3. Носіть із собою пляшку води протягом дня;

4. Ви знаєте, скільки ви п’єте? Скачайте додаток або просто пляшку з водою, з тією кількістю води, яку ви повинні випити. Поставте собі цілі;

5. Не подобається смак? Спробуйте настояти воду? Додані свіжі фрукти, щоб додати новий смак, а як щодо газованої води, змішаної зі свіжим лимоном… так освіжає;

6. Якщо ви їсте на вулиці, обов’язково випивайте склянку води з кожним курсом;

7. Пийте воду до, під час та після тренування;
8. Відчуваєте голод – спробуйте випити склянку води і почекати 15 хвилин. Наш організм може сплутати спрагу з голодом;

9. Вода є найкращим варіантом для збереження гідратації, але ми можемо зволожувати їжу та використовувати інші рідини. Але пам’ятайте, деякі можуть містити більше калорій, ніж H2O;

10. Фрукти та овочі, цілі або соковиті, сприятимуть споживанню води;

11. Фруктові чаї та чай без кави без кофеїну також можуть бути частиною вашого споживання (але все в помірних кількостях);

12. Спортивні напої, АЛЕ пам’ятайте, вони також містять вуглеводи та електроліти, які збільшать вашу енергію. Вони, як правило, більш корисні, якщо ви тренуєтеся з високою інтенсивністю або тривалий час. Вибирайте спортивні напої з розумом, оскільки вони часто містять доданий цукор або солі;

13. Спортивні напої та енергетики відрізняються! Енергетичні напої, як правило, містять кофеїн або інші стимулятори, і в них може бути багато цукру, тому спробуйте деякі інші варіанти, які є здоровішими, якщо можете.

Ви не можете перемогти H2O за регідратацію, тому, коли організм відчуває втрату рідини, потягніться за прохолодною освіжаючою склянкою води. І не чекайте сигналів, пийте до того, як тіло вас попередить!