м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Ви занадто багато тренуєтесь? Чому це може бути ризиковано.

Кидати собі виклик на тренуванні – це одна справа. Однак збільшення тренувань занадто багато, занадто інтенсивно або занадто швидко може становити серйозну загрозу для здоров’я.

Виснаження, постійна втома, дратівливість, тривалі м’язові болі та фітнес-плато можуть бути ознаками того, що ви перестаралися зі своїми тренуваннями.

Всі ми знаємо, що рух тіла корисний для нас. Вправи корисні для здоров’я серця, кісток, контролю ваги, настрою та емоційного здоров’я та багато іншого.

І хоча недостатня кількість фізичних вправ є більшою проблемою для більшості, надмірні фізичні вправи також можуть бути проблемою.

Надмірні фізичні навантаження контрпродуктивні і насправді можуть бути небезпечними для вашого здоров’я.

Але як дізнатися, чи занадто швидко ви рухаєтесь?

Які є способи надмірних фізичних навантажень?

Рекомендують дорослим на додаток до силових тренувань щотижня проводити від 150 до 300 хвилин помірної фізичної активності або від 75 до 150 хвилин аеробної фізичної активності високої інтенсивності.

Але важливо зазначити, що в рекомендаціях також згадується, що немає конкретної верхньої межі, коли переваги вправ перестають існувати. І в рекомендаціях не вказується, чи існує верхня межа, коли велика кількість вправ небезпечна.

І багато спортсменів, які займаються витривалістю та професійними спортсменами, безпечно виконують набагато більше годин фізичної активності на тиждень, ніж рекомендовано як мінімум.

Однак серед дослідників спортивної медицини існують суперечки, чи існує навіть точка, коли надмірні фізичні вправи коли-небудь стають шкідливими для надвитривалих спортсменів.

Однак інші дослідження показують, що не існує верхньої межі для здорових дорослих з точки зору того, наскільки аеробна активність корисна для серця.

Отже, коли забагато вправ – це занадто багато?

Є два основних способи переборщити під час фізичних вправ:

– Перетренованість

– Компульсивні фізичні вправи

Перетренованість

Перетренування – це коли ви занадто швидко напружуєтеся. Такі фактори, як інтенсивність, тривалість тренувань, потрібно поступово зменшувати та збільшувати.

Перетренування зазвичай є результатом того, що ви не даєте собі достатньо відпочинку (або повністю відпочиваєте від вправ) між тренуваннями, не отримуєте достатнього харчування для вправ, які ви виконуєте, не висипаєтеся, тренуєтесь занадто інтенсивно або не скорочуєте тренування. коли ви захворіли або зіткнулися з великою кількістю інших стресових факторів.

Харчування часто є важливим фактором надмірних фізичних навантажень. Спортсменам будь-якого рівня необхідно отримувати необхідне харчування для підтримки тренувань, навіть якщо програма вправ є частиною плану схуднення. Для тих, хто хоче схуднути і тренуватися, поступове скорочення калорій з часом, зберігаючи при цьому ключові поживні речовини, є ключем до успіху.

Перетренованість також може бути результатом спроби занадто швидко розширити тренувальну програму. Наприклад, важкоатлет-початківець не повинен виконувати кілька видів жиму лежачи п’ять-сім днів на тиждень, це збільшить ризик травми плеча.