м. Львів, вул. Роксоляни, 18

“Вакуум” для живота:

«Вправа” вакуум “- це, по суті, втягування живота. “Вакуум” створюється на видиху – після затримки дихання при підйомі діафрагми – і включає в роботу не тільки поверхневі, але і внутрішні, більш важкодоступні м’язи живота.
“Вакуум” часто використовують люди, у яких одна з цілей тренувань – зменшити обсяг талії. Такого результату вдається добитися за рахунок “підтягування” тих самих внутрішніх м’язів.
Поява жирового прошарку на животі пов’язують з ослабленими поперечними м’язами, які не працюють, коли робиш звичайні скручування. Завдяки “вакууму” зменшується цей прошарок, а також поступово йдуть надлишки вісцерального жиру (це жир, який оточує внутрішні органи і в нормальній кількості захищає їх від пошкоджень). За рахунок вправи і візуально, і фактично (після вимірювання сантиметром) ми отримуємо зменшення талії, більш плоский живіт.
Плюси “вакууму”
Користь від вправи “вакуум” виходить далеко за рамки поліпшення фізичної форми. Той, хто вже добре володіє технікою його виконання, заодно отримує масаж внутрішніх органів, який позитивно впливає на здоров’я відразу в декількох напрямках:
– Травна система. Завдяки “вакууму” поліпшується робота шлунково-кишкового тракту. Вправа сприяє вирішенню таких проблем, як роздратований кишечник, здуття живота, слабке травлення і навіть зміщення шлунка.
– Лімфатична система. Її робота теж стає ефективніше, адже рух лімфи безпосередньо залежить від роботи м’язів.
– Кровообіг. “Вакуум” створює приплив крові в області живота і малого тазу, покращуючи тим самим функціонування органів в цій галузі, а також в цілому обмін речовин.
техніка виконання
Через впливу на травні органи “вакуум” виконують на голодний шлунок – наприклад, в ранковий час до сніданку. Що стосується мене, я виконую цю вправу, випивши склянку води і з’ївши ложку кокосового масла. Це запускає травні процеси – після “вакууму” шлунок буде готовий до прийому їжі.
На перших порах, щоб краще зрозуміти техніку і нюанси виконання вправи, можна робити його в одному з двох положень:
1. Стоячи з опорою на коліна. У такій позиції легше створити “вакуум”, піднявши діафрагму.
2. З опорою на прямі руки і коліна.
Спочатку потрібно зробити три-чотири глибокі вдихи, щоб створити гіпервентиляцію легких – так вам буде легше перенести затримку дихання. На останньому видиху максимально “виштовхнути” все повітря з легенів, затримати подих, втягнути живіт і підняти діафрагму вгору – так і вийде “вакуум” з відчуттям, ніби живіт підтягується до хребта. Щоб краще відчути втягування живота, можна спробувати робити вправу, спираючись на стіл.
Наступний рівень – робити вправу “вакуум” стоячи і, навчившись добре втягувати живіт, в такому положенні розслабляти прямий м’яз живота таким чином, щоб “вакуум” як би виштовхував її вперед. Вона буде виглядати як валик посередині живота.
Далі можна пробувати почергове облокачіваніе: лівою рукою – вліво (зміщуватися буде і м’яз), потім вправо – правою рукою. Поступово ви навчитеся контролювати м’яз настільки, щоб виконувати нею кругові рухи, які й забезпечать масаж внутрішніх органів.
Помилки і протипоказання
“Вакуум” не слід робити після їжі, тільки на порожній шлунок. Серед протипоказань – загострення захворювань шлунка і кишечника, болі в даних областях, онкологічні захворювання. Також “вакуум” не виконують при вагітності і менструації ».
Звичайно, якщо не працювати над спаленням жиру ще й окремо, мінус 10 см в талії одним “вакуумом” не добитися. Найкраще “вакуум” буде працювати в комплексі з іншими заходами. А тим, хто вже домігся гарних результатів, працюючи над своїм тілом, але навіть при низькому відсотку жиру бачить таку проблему, як “випинається” живіт, вправа допоможе від неї позбутися.