м. Львів, вул. Роксоляни, 18

“Вагове плато” – що це? І як з ним боротися?!

Ви докладали всіх зусиль, щоб дотримуватися здорової, низько калорійної дієти та вдосконалювати свої фізичні навички, а ваша винагорода стабільне зниження ваги. Однак зараз, без жодної причини, яку ви можете визначити, шкала перестала рухатися. 
Не падайте духом. Нормально, що схуднення сповільнюється і навіть зупиняється. Причиною є вагове плато. 
 Що таке вагове плато?
Вагове плато часто трапляється, хто намагається схуднути. Навіть незважаючи на це, більшість людей здивовані, оскільки вони все ще обережно їдять і регулярно займаються спортом. Розчаровує реальність того, що навіть добре сплановані зусилля щодо схуднення можуть зупинитись.
 Що викликає вагове плато?
Протягом перших кількох тижнів швидке схуднення є нормальним явищем. Частково це пов’язано з тим, що при скороченні калорій організм спочатку отримує необхідну енергію, вивільняючи запаси глікогену - вуглеводів, що містяться в м’язах і печінці.
Глікоген частково складається з води, тому, коли глікоген спалюється для отримання енергії, він виділяє воду, що призводить до втрати ваги. Однак цей ефект тимчасовий.
Схуднувши, ви втрачаєте і м’язи, і жир. М’язи допомагають підтримувати швидкість спалення калорій (метаболізму).   Отож, коли ви худнете, ваш метаболізм падає, внаслідок чого ви спалюєте менше калорій, ніж у вазі з більшою вагою.
Повільний обмін речовин уповільнить втрату ваги, навіть якщо ви вживаєте ту саму кількість калорій, яка допомогла вам схуднути. Коли спалені калорії дорівнюють з'їденим, ви досягаєте плато.
Щоб схуднути більше, потрібно або збільшити фізичну активність, або зменшити кількість споживаних калорій. Використання того самого підходу, який працював спочатку, може зберегти вашу втрату ваги, але це не призведе до більшої втрати ваги.

Як можна подолати плато для схуднення? 
Дійшовши до плато, можливо, ви втратили всю вагу, яку отримаєте від поточного плану дієти та фізичних вправ. Запитайте себе, чи задоволені ви своєю поточною вагою, чи хочете втратити більше, і в цьому випадку вам потрібно буде скорегувати програму схуднення. 

Якщо ви прагнете втратити більше ваги, спробуйте ці поради, щоб пройти плато:
- Переоцініть свої звички. Подивіться на свої записи про їжу та діяльність. Переконайтеся, що ви не послабили правила, дозволяючи собі обійтися більшими порціями або меншими фізичними вправами. 
- Скоротіть більше калорій. Подальше скорочуйте щоденні калорії, за умови, що це не знизить вас до 1200 калорій. Менше 1200 калорій на день може бути недостатньо, щоб утримати вас від постійного голоду, що збільшує ризик переїдання. 
- Оновіть тренування. Більшість людей повинні робити вправи 30 хвилин на день, майже кожен день. Але людям, які намагаються схуднути, слід робити фізичні вправи частіше цього або збільшувати інтенсивність вправ, щоб спалити більше калорій. Додавання вправ, таких як важка атлетика, для збільшення м’язової маси допоможе вам спалити більше калорій. 
- Додайте більше активності у свій день. Поза тренажерним залом. Збільшуйте загальну фізичну активність протягом дня, більше гуляючи та менше користуючись автомобілем. 
Будь-яка фізична активність допоможе вам спалити більше калорій. 
Цінуйте втрачену вагу. 
Оскільки ви вже покращили свій раціон і збільшили фізичні вправи, ви вже покращили своє здоров’я. Якщо у вас надмірна вага або ожиріння, навіть помірне схуднення покращує хронічні стани здоров’я, пов’язані із зайвою вагою.
Що б ви не робили, не опускайте руки і не повертайтеся до своїх старих харчових та фізичних звичок. Це може призвести до того, що ви повернете втрачену вагу. Відзначайте свій успіх і продовжуйте свої зусилля, щоб зберегти досягнутий результат.