м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Тренування – це нормалізація високого кров’яного тиску

Ви страждаєте від високого кров’яного тиску( відомого як гіпертонія)?

Ви не самотні. При правильному відношенні до цієї хвороби можна отримати контроль над нею, а також знизити кров’яний тиск і зменшити ризик у цілому. Для цього потрібно тренування зробити своєю звичкою, але перед тим як розпочати обовязково проконсультуйтесь зі своїм лікарем. «Друзями» гіпертонії – надмірна вага та стрес. Яким чином Ви зможете позбавитись від них:

Силові тренування

Силові тренування допомагають підвищити обмін речовин, що грає важливу роль у втраті зайвої ваги, запобігає підвищенню кров’яного тиску. Дослідники виявили, що  у жінок які регулярно відвідували тренування з гантелями (не менше трьох разів на тиждень)  протягом чотирьох місяців тиск знизився приблизно на 12%.

Йога для зняття стресу

Як ми вже відзначили раніше, стрес є однією з причин гіпертонії і нема кращого способу, щоб привести свій розум до безтурботного стану ніж йога. Йога заспокоює нервову систему , в той час як  м’язи працюють,а розум розслабляється.

Тренування для літніх людей

Для літніх людей, яким вже не під силу інтенсивні тренування підійдуть заняття з низькою інтенсивністю, такі як ходьба,плавання, йога або пілатес. Пілатес сприяє розвитку гнучкості, допомагає  м’язам набути фізичної міцності в діапазоні рухів без стресу, зменшити біль при артриті та покращити загальну рухливість.

Що треба змінити в харчуванні гіпертонікам

1.Зменшити кількість солі. Вона затримує рідину в організмі, що сприяє підвищенню кров’яного тиску.

2.Не вживати жирної та смаженої їжі. Ці страви додають зайвого холестерину, який у свою    чергу наносить шкоду стінкам судин і сприяє розвитку гіпертонічної хвороби.

3.Зменшити кількість мучного та солодкого. Надмірна кількість цих продуктів призводить до підвищення тиску.

4.Відмовтесь від гострого і копченого. Вживання цих страв є однією з причин нестабільності тиску.

5.Не вживайте алкоголю. Алкогольні напої сприяють підвищенню кров’яного тиску.

6.Виключіть напої з кофеїном. Кава та міцний чай – напої від яких необхідно відмовитись, тому  що кофеїн звужує судини, що призводить до підвищення тиску.

Що необхідно їсти гіпертонікам

1.Додайте у свій раціон продукти, вміст яких входить калій та магній, наприклад, банани, печена картопля, курага, свіжі абрикоси та гречана каша.

2.Вживайте ягоди калини, вони сприяють нормалізації тиску. Нехай чай з цією ягодою стане вашим повсякденним напоєм.

3.Введіть у свій повсякденний раціон овочі та фрукти. Вони покращують роботу серцево-судинної    системи завдяки великої кількості вітамінів та мікроелементів.

4.Обов’язково слідкуйте за режимом харчування. Зробіть своєю звичкою їсти не менше ніж 4-5 разів на день невеликими порціями. Це допоможе вашому організму не перенавантажуватись від великої кількості їжі й буде сприяти нормалізації тиску.

Всі ці поради допоможуть Вам повернути радість до життя і розфарбує буденність у різнокольорові   барви.