м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Стретчінг

Стретчінг
Переваги розтяжки: чому ваше тіло має рухатися
• Вам неприємно сидіти на стільці цілий день?
• Важко витягнути ноги або руки?
Розтяжка допомагає нашим м’язам і суглобам залишатися гнучкими та міцними, що, у свою чергу, допомагає зберегти наше тіло здоровим, уникаючи травм та болю.

Переваги регулярного розтягування
Вам не потрібно бути спортсменом, щоб отримати користь від розтяжки. Початок звичайного розтягування має багато переваг, включаючи зняття стресу, гнучкість тіла і кращу поставу.
• Зняття стресу.
Наші м’язи можуть напружуватися у відповідь на фізичний та емоційний стрес. Розтягування може допомогти розслабити напружені м’язи, тому ми відчуваємо себе більш розслабленими. Наприклад, у дослідженні було визначено значне поліпшення психічного здоров’я офісних працівників, які двічі на тиждень протягом дванадцяти тижнів проходили 10-хвилинне заняття розтяжки.
• Гнучкість тіла.
Щоденні завдання, які вимагають гнучкості, з часом стануть легшими. Більшість дослідників сходяться на думці, що 10-20 секунд розтяжки достатньо для збільшення гнучкості.
• Краща постава.
Розтяжка може сприяти правильному вирівнюванню хребта та зменшити м’язово-скелетні болі, що покращить вашу поставу. Дослідження показують, що поєднання вправ на розтяжку та силу є одним із найефективніших способів зменшити погану поставу, включаючи плечі, середню частину спини та поперек.
Це принесе користь будь-кому, але люди, які займаються фізичними вправами, можуть мати додатковий бонус покращити свою фізичну активність, підготувавши м’язи, та збільшивши приплив крові до м’язів, що зменшує м’язову болючість.
• Початок розтяжки.
Ви не почнете відразу помічати всі переваги розтяжки. Хоча ви швидко – іноді миттєво, відчуєте його розслаблюючу дію. Вам доведеться деякий час дотримуватися регулярних занять розтяжки, щоб м’язи та суглоби стали більш гнучкими.
В ідеалі, ви повинні прагнути до 5-15 хвилинного розтягування на день.
• Вибір правильного режиму розтяжки.
Існує так багато вправ на розтяжку, які практикуються як спортсменами, так і любителями, тому важко вибрати, які з них включити у свій розпорядок дня. Вправи на розтяжку можна розділити на три основні види техніки:

1. Динамічне розтягування.
Активні рухи, які допомагають м’язам і зв’язкам розтягуватися, активно напружуючи м’язи та рухаючи суглобами по всьому їхньому діапазону рухів. Динамічне розтягування найчастіше використовується перед вправою для поліпшення безпеки та працездатності спортсмена.
2. Статичне розтягування.
Пасивне утримання м’яза в положенні до кінця його діапазону рухів. Положення слід тримати без болю близько 30 секунд. Статичне розтягування в основному використовується в період охолодження після того, як спортсмени виконують вправи.
3. Балістичне розтягування.
Балістичне розтягування переважно використовується спортсменами високого рівня , н-д, балеринами, тому сучасні дослідження кинули виклик через його потенціал викликати травми.
Як бачите, не всі прийоми слід включати до вашого розпорядку дня, оскільки деякі з них більш небезпечні, ніж інші. Загалом, безпечніше дотримуватися поєднання динамічного та статичного розтягування. Деякі розтяжки можна виконувати, сидячи за своїм столом, а інші вимагають, щоб ви встали.
Динамічне розтягування проти статичного розтягування
Динамічне розтягування включає повороти тулуба, які можна легко виконувати сидячи на стільці, і вони допоможуть зберегти гнучкість хребта; або махи ногами, коли ви встаєте зі стільця і по черзі повільно і контрольовано махаєте ногами перед собою та за собою.
Статичне розтягування включає розтяжку чотириголового м’яза, коли ви беретеся за одну щиколотку і піднімаєте її вгору до нижньої частини спини; або заднє розтягування плеча, де ви можете залишатися сидячи і провести однією рукою по тілу, тримаючи її іншою рукою трохи вище ліктя.
Що б ви не робили, пам’ятайте: не підстрибуйте! Рухи повинні бути контрольованими і навмисними, і завжди йти до природного кінця руху м’язів. При розтягуванні ви ніколи не повинні відчувати болю.
Як максимально ефективно використовувати розтяжку.
По-перше, переконайтеся, що ви взагалі можете розтягуватися, це неможливо, якщо у вас є наявна травма або будь-яке інше фізичне обмеження, яке може перешкодити вам правильно розтягнутися.
Крім того, варто пам’ятати про кілька ключових принципів.
Побудуйте розпорядок дня.
Якщо у вас є час вранці, ви також можете включити швидкий щоденний сеанс розтягування у свій розпорядок дня.
Не перенапружуйтесь.
Слідкуйте, щоб ви не завжди розтягували одні і ті ж частини тіла. Трохи напруження – це нормально, але відчувати біль – ні.

Присвячуючи щодень розтягуванню кілька хвилин, ви будете винагороджені спокійнішим розумом, кращою поставою та гнучкішим тілом.