м. Львів, вул. Роксоляни, 18

СТАТИЧНІ ВПРАВИ

Що таке статичні вправи і яким чином вони впливають на фігуру?

В перекладі з грецького «statike» означає «вчення про вагу, про рівновагу». Багато вправ в статиці вимагають чималих зусиль, щоб утримати рівновагу, баланс.

Наявність напруги м`язів, але при цьому відсутність самого руху – це статика.

Коли наші м`язи напружуються, це веде до обов`язкових змін тіла. Тіло набуває гарних форм, це схуднення, тонус і звичайно настрій.

Статичний вид роботи має, ще не аби-який плюс – ніяких пристосувань зовсім не потрібно.

Є м`язи, які не використовуються в повсякденному житті. Саме статичні вправи задіють ці  м`язи.

Чому такі  важливі статичні вправи? Найбільш проблемні зони розташовані на тілі саме в тих місцях, де м`язи малорухливі. М`язова тканина атрофується, а її місце займає жировий прошарок, який з часом тільки зростає.

Застосовуючи статичні вправи, прискорюється метаболізм, і жир йде.

Є у нашому організмі червоні та білі м`язи.

Червоними вони називаються через те, що містять в собі більше міоглобіну, порівняно з білими, саме міоглобін і надає їм більш червоний відтінок.  Червоні м`язи  більше приймають участь в статичній вправі. Якщо ж, статична вправа виконується з великою витратою енергії або взагалі на максимум, в роботу вступають білі м’язові волокна. Всі спортивні і неспортивні люди також знають, що перед будь-яким тренування треба розігрітись. Статичні впави не виняток. І після виконання комплексів  вправ, слід провести додаткову розминку і розтяжку.

Ізометричні (статичні) вправи можна виконувати щодня, бо після них, на наступний день не відчувається особливої втоми.

При відсутності проблем з сердцево-судинною системою, з седцем чи будь інших протипоказань, можна підвищити навантаження для збільшення обсягу і сили м’язів.

В статичних вправах відсутня фаза розслаблення, через що виконувати їх важко, особливо жінкам. Але не зважаючи на це, робити їх потрібно.