м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Спорт чи дієта, що ефективніше?

Спорт чи дієта, що ефективніше?

Майже кожну дівчину сьогодні турбують однакові питання: “Як  же мені схуднути?”, “Як привести своє тіло в ідеальну форму?”, “Як добитися найкращого результату за короткий проміжок часу – сівши на дієту, чи почавши займатись спортом?”.

В такій ситуації досить тяжко зробити вибір, адже з першого погляду обмежуючи себе в їжі, ми дійсно, так-би-мовити маємо різко скинути вагу, адже калорій, які надходять в організм стає менше, та й зайнявшись спортом, ми думаємо, що їсти можна все, адже це “ все ” ми “ залишаємо ” в залі. Тому вибір є дійсно складним.

Переваги дієти. Дієта підходить для тих людей, яким легше не з’їсти певну кількість калорій, ніж потім підти в зал і працювати там в поті чола. Проте під словом “дієта” не мається на увазі сидіти на одній воді. Необхідно відмовитись від найшкідливіших та найкалорійніших продуктів. Крім цього необхідно пам’ятати, що для того, аби втримати сталий ефект після схуднення, потрібно постійно слідкувати за своїм харчуванням – воно має бути здоровим.

Виявляється, певні види дієт можуть бути кориснішими за спортивні вправи. Зокрема, це відноситься до низькокалорійних дієт.
Подібний раціон харчування більш ефективно працює в плані зниження ваги, ніж спорт, до того ж володіє масою переваг. Американські вчені довели, що низькокалорійні дієти уповільнюють процеси старіння і продовжують життя.
Більш того, цей різновид дієт допомагає роботі серця, знижуючи рівень «поганого» холестерину в крові і підвищуючи рівень “хорошого”.

Переваги спорту. Якщо ж основною ціллю у Вас окрім схуднення є зняття стресу та отримання позитивних емоцій, то біжіть якнайскоріше у спортзал. Заняття спортом підвищують рівень гормону радості серотоніну. Це основний нейромедіатор, який допомагає позбутися симптомів депресії. Старанне 20-хвилинне тренування здатне підняти настрій на цілих 12 годин.

Дослідження, проведене Європейським журналом спортивної науки (“European Journal of Sports Science”), показало, що навіть 15 хвилин аеробіки здатні значно знизити дратівливість і поліпшити настрій. Наукові дослідження також показали, що у людей, які займаються спортом вірогідність виникнення ракової пухлини є набагато нижчою. Крім цього відомо, що заняття спортом знижують можливість захворювання цукровим діабетом.

Також досить важливою перевагою спорту для представниць жіночої статі є отримання гарної форми свого тіла, а не лише зменшення його ваги, як це відбувається, коли ми сидимо на дієті.

Проте, для досягнення 100% – го результату в цій справі безумовно необхідно поєднювати заняття спортом із правильним харчуванням! Адже як пузлі не може виглядати цілісним без одного пазлу, так і наше тіло не може бути гарним та здоровим без одного  з цих компонентів.