м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Силові тренування – міф та реальність

Одним з найрозповсюдженіших міфів про силові тренування для жінок – є набування величезних м’язів. Чи це дійсно так?

Збільшення м’язів після тренування – це лише реакція організму на стрес, який виникає внаслідок виконання вправ високого рівня інтерсивності і організм таким чином “перестраховує” себе від подальшого подібного впливу.

Важливим фактором для росту м’язевої маси – є постійне збільшення навантаження. Тому культуристи постійно “дивують” свій організм різноманітнимим вправами, вагою, кількістю повторів та підходів.

Збільшення м’язів може виникнути зразу після тренування, або після періоду відновлення. Швидке збільшення м’язів пов’язане з притоком рідини (крові, води) до м’язів, які ми тренуємо і цей ефект зникає після періоду відновлення.

Насправді ріст м’язів залежить від гормонів. Тестостерон – це чоловічий статевий гормон, який відповідає за ріст м’язів в організмі чоловіків. В жіночому організмі більше гормону естрогену, який відповідає за накопичення жиру в жіночому організмі, особливо в районі бедер та сідниць.

Ще одним необхідним чинником для росту м’язів – є здатність організму засвоювати білок з їжі. Адже м’язові стуктури складаються переважно з білка. У чоловіків ця здатність набагато вища завдяки наявності тестостерону.

Так що хвилюватися не варто! У жінок менше шансів отримати перекачане тіло займаючись силовими вправами, ніж у чоловіків.

 

Переваги силових тренувань:

 

Зміцнення кістково-зв’язкового апарату, необхідне для профілактики остеопорозу.

Профілактика проблем з опорно-руховим апаратом, у тому числі остеохондрозу.

Зменшується кількість непотрібного жиру. Фігура стає більш підтягнутою і спортивною.