м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Що потрібно їсти до і після тренування,режим пиття.

Кращі страви перед тренуванням:
– м’ясо птиці (індичка, курячі грудки) з грубим хлібом або рисом;
– нежирний біфштекс з картоплею;
– омлет з білків яєць з вівсянкою.
Калорійність їжі до тренування повинна бути звичайною, як і в інший час. Об’ємну їжу (більшу порцію салату або тарілку супу) краще з’їсти за годину-дві до тренування, щоб вона встигла перетравитися, і шлунок спорожнів. Більш щільну їжу (півтарілки каші або сирка) можна з’їсти за 30 хвилин-годину до початку тренування.
Також за 30 хвилин до тренування випийте склянку міцного чорного кава (можна з цукрозамінником, але не з вершками) або дуже міцного зеленого чаю. Це допоможе секреції адреналіну і норадреналіну, які мобілізують жир з жирових клітин, щоб тіло могло скористатися ним як паливом. Таким чином, під час тренування ви спалите більше жиру і менше глюкози, глікогену і амінокислот. Втома в процесі тренування настане набагато пізніше.
Після тренування, протягом двох годин, бажано виключити все, що містить кофеїн: кава, чай, какао і все шоколадне (навіть білкові порошки зі смаком шоколаду). Справа в тому, що кофеїн втручається в роботу інсуліну і таким чином заважає вашому тілу перезавантажити глікоген в м’язи і печінку і скористатися білком для ремонту м’язів.
Якщо яйця, то тільки білки. Яловичини і свинини слід уникати, так як вони завжди дуже жирні, віддавайте перевагу телятині. Також треба бути обережними з сиром, молоком, йогуртами та сиром – як правило, вони містять в собі не менше 5% жиру.

Найголовніше під час тренування – це не забувати пити! Вже при 2% -ному зневодненні тренування буде млявим і малоеффективним.
Якщо ви помітили симптоми зневоднення (два або більше одночасно):
– відчуття спраги,
– сухість в роті,
– сухі або навіть потріскані губи,
– запаморочення,
– втома,
– головний біль,
– відсутність апетиту,
негайно починайте пити воду і перервіть тренування на кілька хвилин, поки не пройдуть симптоми.
Режим пиття наступний: прямо перед початком тренування випийте склянку води і під час занять пийте по чуть-чуть кожні 15-20 хвилин. Під час тренування також можна пити фруктові соки, бажано свіжі, а не магазинні.