м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Шануєм свої суглоби

 

Суглоби — це рухливі з’єднання кісток скелета, розділених щілиною і відповідають за злагоджену роботу кісток і м’язів. Практично всі суглобові елементи мають нервові закінчення і здійснюють болюче сприйняття.  Як цілісний орган , суглоб бере важливу участь в здійсненні опорної і рухової функцій.

Коли починають нити (а потім і боліти) суглоби.тоді ми задаємо собі питання. Чому? Від чого? Що робити?

При регулярних і багаторазових повторюваних рухах  суглобам стає все важче протистояти навантаженню. І суглоби починають нам подавати сигнали, у вигляди болю. Або у вас сидяча робота. Просидівши за робочим столом 5-8 годин відчуваєте, що стерпла і затікла шия, хрумтять хребці. Це теж дзвіночки від суглобів. Міжхребетні диски змінюють свою форму і починають тиснути на нервові ділянки – звідси біль. Пам’ятаєте нам вчителя казали не крутитися за партою. Так от треба крутитись частіше. Ні не різко, але доволі часто змінювати положення тіла. Періодично (хоча б раз на годину на 5 хвилин) вставайте з місця, походіть по кабінету, розминайте плечі і спину.

Багато клопоту завдає нам взуття. Високі підбори, вузькі носочки, незручна колодка. Це все приводить до диформації суглобів ніг. По можливості носіть підбори оптимальної висоти 4-5 см, взуття має бути вільним і не спадати.

Одну третину доби людина спить, тому краще, якщо спати будете на ортопедичному матрасі і подушці, яка фіксує шийні хребці.

Якщо ми навчимося шанувати свої суглоби, вони нам вірою і правдою прослужать довгі роки. І на останок кілька цікавих фактів,які корисно знати.

Суглоби пальців, наприклад, згинаються і розгинаються понад 25 млн разів за життя людини.

Хрускіт в суглобах — це ознака нестачі кальцію в організмі.

Плечовий суглоб є найрухомішим у людини.

Якщо суглоби пальців рук занадто гнучкі або малорухливі при загальному зниженому тонусі м’язів, це може бути ознакою помилок в роботі печінки і жовчного міхура.

Протягом дня суглоби стискаються під вагою тіла, тому вранці людина на 1 см вище, ніж увечері.