г. Львов, ул. Роксоляны, 18

Цілющі пряності взимку.

Чого хочеться взимку? Перше, що спадає на думку –тепла. А ще кожен з нас надіється на те, що омине нежить, кашель, температура і всі негативи, що пов’язані з хворобами.

Але, як говорить народна мудрість: «Береженного і бог береже». Тому взяли на себе сміливість дати деякі поради. А стосуватись вони будуть прянощів.

Саме так. Це «духмяне золото» не тільки зігріває, а ще й допомагає зберегти наше цінне здоров’я.

Щоб зігрітись у холодний зимовий вечір, випийте чаю з корицею. Вона не тільки зігріє, а принесе користь цілому організму. Покращує стан імунної системи завдяки своїм антибактеріальним та противірусним властивостям, під впливом кориці наше волосся і шкіра виглядають краще, з нею є можливість схуднути та навіть поліпшити свій настрій.

Чебрець і шавлія теж не завадять. Чебрець має протигіпертонічний, бактерицидний, ранозагоювальний, болезаспокійливий, потогінний, сечогінний і яскраво виражений заспокійливий ефект, а також є прекрасним антисептиком. А шавлія використовується для лікування зовнішніх і внутрішніх запальних процесів. Чудово справляється гострими респіраторними захворюваннями.

Дуже цікавий факт який стосується прянощів і спецій: допомагають позбутися негативних рис характеру. Кориця, гвоздика, кмин позбавлять від страху. Гнів, ненависть, заздрість не люблять імбир, куркуму, фенхель. А з жадібністю, нерішучістю, схильністю до депресій допоможуть впоратися кмин, червоний і чорний перець, імбир та кардамон.

Схуднення. Цією проблемою переймається більшість жінок. І тут нам на допомогу приходять прянощі. Додайте в суп ( або в будь-яку страву) трішки кмину, базиліка або мускатного горіха. Ці спеції допомагають позбутися почуття голоду.

Гостра і пряна їжа викликає виділення «гормонів задоволення» – ендорфінів, – за рахунок подразнення нервових закінчень.

Звичайно, спеції і прянощі допомагають нам. Але і ми не маємо стояти в стороні. Активний спосіб життя, заняття спортом, відвідування фітнес-клубу все це разом, дасть нам відчуття здоров’я, радості і щастя.