м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Розвантажувальний день. Плюси і мінуси

Розвантажувальний день – це чудовий спосіб не тільки позбутися зайвих кілограмів, але й відчути полегшення за рахунок виведення шлаків з організму, розвантажити серцево-судинну систему, покращити загальне самопочуття. Сьогодні ми поговоримо про плюси і мінуси розвантажувальних днів, а також про правила їх проведення.

Розвантажувальний день – це «міні-монодієта», адже в цей день ми споживаємо лише один вид продукту. Ні в якому разі не плутаємо з голодуванням! Протягом розвантажувального дня ми їмо, але тільки один продукт, невеликими кількостями і за 5-8, а можна й в 10 прийомів їжі.

В розвантажувальний день ми можемо втратити до 3х кілограмів, але не слід сподіватися, що це все жир. Вага йде в більшості за рахунок позбавлення від шлаків, зайвої води в організмі, хоча й жир так само спалюється. Розвантажувальні дні – це не метод для схуднення, а «допомога» організму. Не можна кожен день робити «розвантажувальним». Харчування має бути правильним і збалансованим.

З плюсів розвантажувальних днів можна назвати наступні:

1. Виведення шлаків і токсинів, чудово допомагає після свят.

2. Надання процесу схуднення динаміки – розвантажувальні дні в поєднанні з дієтами допомагають досягнути бажаного результату швидше.

3. Зменшення об’ємів шлунку – в розвантажувальні дні ми їмо невеликими порціями, але часто. За рахунок цього зменшується об’єм шлунку, що в свою чергу зменшує відчуття «недоїдання» в звичайні дні.

4. При «ваговому плато» допомагає зрушити процес схуднення, а також допомагає втримати результати схуднення.

5. Покращує роботу серцево-судинної системи.

6. Надає відчуття легкості, покращує загальне самопочуття.

Незважаючи на всі плюси, є й мінуси розвантажувальних днів:

1. Одноманітність – під час розвантажувального дня ми споживаємо лише один вид продукту, тому для того, хто любить різноманіття, буде складно. Але з іншого боку, це так само можна віднести й до плюсів – не треба стояти біля плити.

2. Міні-стрес для організму. Як не крути, зміна звичного раціону – це завжди стрес для організму. Але знов ж таки, без такого «стресу» зупинення ваги на одній позначці буде важко зрушити з місця.

3. Розвантажувальні дні підходять не всім. Якщо зі здоров’ям не все гаразд, обов’язково треба проконсультуватися з лікарем, адже людям з підвищеною кислотністю, виразками шлунку не підійдуть розвантажувальні дні з великим вмістом клітковини та органічних кислот (цитрусові, або свіжі овочеві салати не підходять), діабетикам не можна робити розвантажувальний день на основі фруктів, людям з хворими нирками не слід робити білкові дні, якщо страждаєте на закрепи – не слід робити «Рисовий день».

Основні правила розвантажувального дня:

– проводити розвантажувальний день рекомендують раз на тиждень, або раз на два тижні. Хаотичні розвантажувальні дні можуть спричинити зворотній ефект.

– Перед розвантажувальним днем не слід наїдатися «під зав’язку». В день перед цим намагайтеся споживати легку нежирну їжу.

– Обирайте той продукт, який Вам подобається. Якщо Ви полюбляєте яблука – зробіть «Яблучний день», кефір – «Кефірний» і т.д. Рекомендують чергувати продукти для розвантажувальних днів.

– Випивайте протягом дня не менше 2 літрів води.

– Їжте роз приділяйте маленькими порціями на 5-8 прийомів. Так Ви не будете відчувати голоду.

– Сплануйте Ваші розвантажувальні дні наперед, тобто коли Ви їх будете проводити, як часто, що будете їсти. Наприклад, в цю неділю в мене яблучний розвантажувальний  день, в наступну – кефірний, ще через тиждень – гречаний.

Отже, розвантажувальні дні корисні, проводячи їх регулярно, обов’язково в поєднанні зі збалансованим правильним харчуванням, Ви неодмінно побачите результат. Успіхів!