м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Профілактика травматизму під час занять фітнесом

Усім відомо, що фітнес – це користь. Але іноді і фітнес стає «нездоровим», оскільки призводить до порушення анатомічної цілісності та фізіологічних функцій організму. Найпоширенішими травмами у фітнесі є  розтягнення, надриви та вивихи. А найчастіше таких травм зазнають коліна, лікті та гомілкостопи.

Щоб запобігти виникненню травм слід дотримуватись таких простих правил.

1. Консультуйтесь з фітнес тренером до початку занять.

Якщо у Вас є хронічні захворювання або травми у минулому, не варто це приховувати. Дізнавшись про ці проблеми, тренер зможе надати Вам рекомендації та скорегувати тренувальний процес. Не соромтесь задавати додаткові питання.

2. Дотримання техніки виконання вправ.

Уважно слухайте та дивіться за виконанням вправи. Якщо тренер виправляє Ваші помилки, то слід до цього прислуховуватись, а не обурюватись. Радимо на початку тренувань позайматися спочатку індивідуально, оскільки під час групових занять тренер не має можливості відслідкувати усіх на 100%.

3. Зручний одяг та взуття.

Підбираючи одяг для занять фітнесом, надайте перевагу речам, які здатні пропускати повітря та поглинати піт. Не вдягайте надто стягуючий  одяг, оскільки це може призвести до підвищення артеріального тиску. Погано підібране або слизьке взуття також може призвести до травмування. Найкраще підійдуть легкі, амортизаційні кросівки відповідного розміру.

4. Обов’язковість розминки і заминки.

Не запізнюйтесь на тренування, оскільки у перші 5-7 хвилин тренер проводить розминку, яка готує тіло до фізичних навантажень. Натомість заминка допомагає організму швидше відновитись і зменшити вірогідність м’язового болю. Тому не відпрошуйтесь на п’ять хвилин раніше.

5. Не терпіть біль

Біль – захисна реакція організму, яка попереджає про пошкодження або збій у системі. Якщо під час виконання вправи Ви відчули різкий біль, слід одразу ж припинити виконання вправи та повідомити про це тренера.

6. Дозуйте навантаження.

Регулярність є запорукою успішних занять. Тому не варто відпрацьовувати усі свої місячні заняття за останній тиждень.

7. Дотримуйтесь правильного раціону харчування та питного режиму.

Раціон харчування, особливо тих, хто тренується, має бути збалансований білками, жирами, вуглеводами та мінералами. Якщо Ви не можете скласти його самі, то зверніться за консультацією до тренера. Пам’ятайте, що нашій сполучній тканині необхідні продукти, які містять мінеральні речовини: Ca (молочні продукти, темно зелені овочі, горіхи) та Mg (морепродукти, горіхи, цільні зерна,авокадо). Необхідно вживати вітамін С, який бере участь в утворенні міжклітинної речовини і сприяє синтезу колагену (чорна смородина, капуста, цитрусові, петрушка). При недостатньому забезпеченні організму водою ваші м’язи та зв’язки стають крихкими, а  самі Ви наражаєтесь на небезпеку дегідратації.

Займатесь фітнесом з розумом!