м. Львів, вул. Роксоляни, 18

“Продукти з від’ємною калорійністю” – міф чи реальність.

Дієтні міфи прийшли і зникли, але деяким вдається витримати випробування часом.
Наприклад, твердження про те, що селера, салат чи інші фрукти та овочі потребують більше енергії, щоб їх пережовувати та перетравлювати, ніж вони насправді містяться, ґрунтується на бажаних думках, а не на дослідженнях. Хоча багато овочів і фруктів можуть бути низькокалорійними або забезпечити хороше джерело харчових волокон, не помиляйтесь, вони все одно враховують денний прийом їжі і насправді не є їжею з «негативною калорією».
Як працює метаболізм?
Наш організм спалює певну кількість калорій у спокої. Цей рівень метаболізму у спокої (RMR) враховує зріст, вагу та вік, а також енергію, необхідну для нормальних функцій організму, таких як дихання та перекачування крові.
Наступним фактором, який слід враховувати при обміні речовин (і того, кого прихильники негативно калорій будуть рекламувати), є термічний ефект їжі або кількість енергії, яка використовується для пережовування, перетравлення та зберігання поживних речовин. Для цього використовується приблизно 10 відсотків калорій, які ми спалюємо щодня. І, незважаючи на незначне збільшення витрат енергії протягом декількох годин після вживання їжі – навіть з низькокалорійною їжею – не очікуйте, що це призведе до зайвої втрати ваги. Фізична активність, будь то щоденна діяльність чи заняття фітнесом, також повинна враховуватися при підрахунку загальної кількості спалених калорій за день.
Швидкий пошук в Інтернеті призводить до складання списків «негативно-калорійних продуктів» та дієт «спалювання калорій». Селера часто очолює списки, за ним йдуть салат, огірки та кілька цитрусових. Ці продукти мають однакові профілі харчування: вони низькокалорійні та мають вміст води понад 90 відсотків за вагою. Ці низькокалорійні продукти рослинного походження є чудовими доповненнями до збалансованого плану харчування, але їм не вистачає достатньої кількості білка та жиру, щоб бути єдиним джерелом харчування. Встановіть гнучкий підхід до харчування.
Переміщення уваги з окремих продуктів та зосередження зусиль на встановленні здорового режиму харчування є більш стійким та гнучким підходом до їжі, що включає різноманітні продукти. Працювати над встановленням режиму харчування, що включає збалансовану різноманітність продуктів, – це підхід, який, швидше за все, призведе до здорових харчових звичок, які будуть тривати все життя. Перш ніж розпочати програму схуднення, проконсультуйтесь із дієтологом-дієтологом, який співпрацюватиме з вами, щоб скласти реалістичний та здоровий план харчування на основі вашого способу життя та уподобань.