м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Правильний приклад для дітей

Діти – це наше маленьке відображення. І який приклад  ми їм подаємо, такими вони і виростають. Подавайте правильний приклад! Хто б що не казав, завжди можна знайти час для себе, дитини, родини.

Ви ніколи не задумувались, чому в наш час дітям цікавіше сидіти за комп’ютером або телевізором, ніж побігати з друзями, погратися в «Козаки-розбійники» або «Хованки», чому малявки все рідше стрибають в «Резиночки»? Буває й таке, що взимку вони не хочуть йти на вулицю, бо «там холодно і нічим зайнятися». Чому вони просять «Мама, ну купи хеппі міл (або колу, або чіпси…)»

В активних і здорових батьків – активні і здорові діти. Невже Ви думаєте, що, якщо тато після напруженого дня на роботі сидить вечорами за телевізором, механічно закидаючи в себе «що_під_руку_попало» або чіпси з пивом, то дитина, коли виросте, не буде робити те саме? Або ж мама цілими днями пере/прасує/наготовлює/прибирає/годує і робить все-все-все, а ввечері змучена падає з ніг… Який приклад ми подаємо дітям? На що ми «запрограмовуємо» їхнє життя?

Ось 7 корисних порад, що допоможуть Вам подавати правильний приклад дітям.

1. Заведіть добру сімейну традицію займатися зарядкою всім разом зранку.

2. Харчуйтеся правильно всією родиною, адже це невід’ємна складова здоров’я.

3. Навчіть дітей допомагати Вам по дому. Прибирання, готування їжі можна перетворити в захопливу гру. По-перше, Ви привчите дітей до того, що все «не просто так падає з неба», по-друге, Ви знов ж таки будете проводити більше часу разом, та й Вам допомога не завадить,  і діти привчаться до порядку і будуть більше цінувати те, що мають. Наліпіть разом вареників, полагодіть разом те, що зламалося, проведіть конкурс на найшвидше та найкраще прибирання кімнати, придумайте все так, щоб робота по дому була не покаранням, а захопливим квестом  🙂

4. Приділіть ввечері  час для спілкування зі своєю родиною. Пограйте в «Слова», або в «Монополію», або «Відгадай що це», або в «Твістер». Навіть якщо Ви змучені за день, позитивні емоції як рукою  знімуть втому, а Ваші діти стануть до Вас ще ближчими.

5. Розкажіть дітям, як Ви проводили дитинство, як весело лазити по деревах, гратися в «Квача», «Зомбі», грати в футбол або «Квадрат», обігравати всіх у «Резиночки», «3-15-10-20». Згадайте, як це все було весело. Навчіть свою малечу бавитись, розкажіть їй правила гри, запропонуйте спробувати.

6. Проводьте разом вихідні активно – коли тепло, можна погратися з дітьми в футбол, бадмінтон, волейбол, позапускати літаючу тарілку, придбайте велосипеди для всієї родини. Взимку можна разом піти на каток, зліпити снігову бабу, покататися на санчатах, покидатися сніжками. Не бійтеся згадати своє дитинство.

7. Займайтеся спортом. По можливості позбавтеся «шкідливих звичок». Якщо Ви будете за здоровий і активний спосіб життя, будете в гарній формі, і будете отримувати від цього задоволення, немає сумніву, що Ваша дитина так само обере спорт, а не цигарку і пляшку пива за гаражами.

Подумайте над цим. Почніть працювати над собою, подавайте правильні приклади, і Ви помітите позитивні зміни і в собі, і в родині. Давайте будемо виховувати здорове і щасливе покоління всі разом 🙂