м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Почали займатись спортом , а вага росте?

Ви можете почати займатися з багатьох різних причин: Вам потрібно схуднути для свого здоров’я. Ви плануєте пробігти 5 км. або марафон. Ви хочете вразити на пляжі.

Якою б не була ваша мотивація, спочатку готуйтесь набрати кілька кілограмів. Але не панікуйте. Кілограми не зависатимуть, якщо ви продовжуватимете.

“Ключовим моментом тут є те, що відбуватимуться зміни у вазі та м’язовій масі”.
Чому вага росте?
Коли ви починаєте програму вправ, ваше тіло, природно, переживає кілька змін протягом перших кількох місяців.

Новий режим вправ робить навантаження на м’язові волокна. Це спричиняє невеликі мікро-травми, та деяке запалення. Цей стан в м’язових волокнах є причиною того, що ви можете трохи набрати вагу.

Цей стрес і мікро-розривні пошкодження м’язових волокон викликають затримку води в організмі. Навколо мікротравм може бути невелика кількість запалення, і ваше тіло затримує там рідину, щоб спробувати зцілити її. Це короткочасні зміни в м’язі.

Ви також, швидше за все, відчуєте уповільнений біль у м’язах через 24–36 годин після тренування. Це природна реакція вашого організму на ці мікро-м’язові розриви та розпад м’язової тканини.

Тож не перестарайтеся. Харчуйтесь правильно і дайте м’язам належний відпочинок, щоб вони могли зцілитись і відновитись.

Збільшення м’язового палива також додає трохи ваги.

Ваше тіло накопичує м’язову енергію, також спочатку може додати ваги.

Глікоген або цукор, які клітини м’язів перетворюють на глюкозу, є джерелом енергії для м’язів. Коли ви регулярно тренуєтесь, ваше тіло зберігає більше глікогену для підживлення організму.

“Однак, коли ваші м’язи стають більш звичними до вправ і , вони починають потребувати менше глікогену, щоб підтримувати однаковий рівень енергії”. “Таким чином, ваша затримка води стає меншою, тому ваша вага почне знижуватися”.

Ви почнете втрачати цей початковий приріст води (приблизно до двох кілограмів) через кілька тижнів або місяць після початку програми вправ, говорить він.

Вторинний приріст ваги за рахунок нової м’язової маси.

Існує ще одне джерело збільшення ваги, яке люди часто неправильно розуміють.

Ви будете набирати вагу за рахунок м’язової маси, яку ви додаєте, будуючи м’язи за допомогою вправ або важкої атлетики. Але це станеться не відразу.

Вам знадобиться щонайменше місяць-два, щоб додати будь-яку м’язову масу, яка виявиться у вашій вазі. На той момент ви, мабуть, відчуваєте хорошу тенденцію до схуднення через вправи.

Знову ж таки, люди можуть не вважати ранні зміни у своєму тілі позитивними. Але згодом відбудуться гарні зміни, тому вам доведеться дотримуватися своєї програми вправ.

Отримайте кваліфіковані вказівки перед початком роботи.

Перш ніж додати будь-які фізичні вправи до свого розпорядку, поговоріть зі своїм лікарем, щоб переконатися, що ваше тіло достатньо здоровим для фізичних вправ.

Тоді продовжуйте свою програму.

І з нетерпінням чекаємо останнього кроку – коли ви винесете це своє нове тіло, щоб насолодитися гірськолижними схилами або сонячним піщаним пляжем.