м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Питання, яке турбує всіх: як займатися фітнесом під час місячних

Питання, яке турбує всіх: як займатися фітнесом під час місячних?! Давайте розбиратися

В період місячних відбувається очищення організму жінки, яка покращує здатність організму до відтворювання та оновлення. Тому жінки і живуть довше! =)

Сьогодні прийнято вважати, що місячні не повинні впливати на повсякденне життя: вдягнула тампон і катайся на велосипеді, носи важкі сумки та танцюй на дискотеці всю ніч. Дехто галасує, що професійні спортсменки в такий період і в Олімпійських іграх перемагають, і тренування не припиняють. А реклами прокладок завжди такі райдужні, ніби дні місячних справжнє свято. Хоча насправді є багато жінок, які страждають від болю, здуття, діареї, нудоти, втоми та багато іншого лиха в такі дні. Недарма ж їх називають «критичними». Тому бажано корегувати свій графік занять задля жіночого здоров`я.

Якщо Ви не хочете відмовлятись від аеробних чи силових занять, в нас є два можливих варіанти. По-перше, зробити тренування менш інтенсивними, оскільки під час місячних витривалість знижується, втома наступає швидше, а потовиділення значно збільшується. По-друге, спробувати танцювальні напрямки. Це принесе не тільки користь, а й хороший настрій під запальну музику.

Якщо ж Ви займаєтесь йогою або пілатесом, то під час місячних слід дотримуватись наступних рекомендацій:

1. Не виконувати перевернуті пози (такі, коли таз і ноги знаходяться вище голови). Це пов’язано із тим, що перевернуті пози викликають рефлекторне припинення кровотечі, що порушує процес виведення токсинів. А те, що не є природнім, не є корисним.

2. Уникати сильного навантаження в перші дні на абдомінальну ділянку, оскільки це лише збільшує спазм в області живота.

3. Виконувати усі прогини назад з опорою, щоб не створювати ще більшого внутрішнього навантаження.

Ще одним видом занять для тих, хто бажає порелаксувати в такі дні, є стретчінг. Він допоможе Вам не тільки розслабитись, а й порозумітися із своїм тілом.

А як тільки місячні закінчилася, приступайте до занять у своєму звичному режимі, пам’ятаючи, що якщо Ви займаєтесь регулярно, то отримаєте ще один бонус: симптоми ПМС та місячних будуть менш помітними.

Автор: Анастасія Крадецька