м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Пілатес чи калланетика – що обрати?

Калланетика і пілатес дуже схожі і водночас різні виду фітнесу. Дуже часто у нас запитують, чим все-таки відрізняється пілатес від калланетики. У цій статті ми спробуємо дати відповідь на це питання.

Отже, системі пілатесу характерно:

1.Повільне виконання руху по всій амплітуді. Пілатес тренує нерозвинені дрібні м’язи, при цьому не нарощуючи великі м’язи.

2. Грудне реберне дихання. Таке дихання розвиває дихальні м’язи, і є профілактикою застійних явищ в легенях.

3. Основна увага в пілатесі сконцентрована на хребті, його правильному положенні, відновленні м’язового балансу і на створенні, так званого, «центру сили»: розвиток м’язів черевного преса, нижньої частини спини, стегон і сідниць. Пілатес позбавляє хребет від болю та допомогає при різних його захворюваннях.

4. Незважаючи на те, що пілатес не відрізняється монотонністю, він не підійде для людей, які віддають перевагу активній аеробіці, хто хоче емоційно розслабитися, відволіктися від проблем, повторювати вправи за тренером і ні про що не думати. Щоб займатися пілатесом, необхідно сконцентруватися на власному тілі і постійно думати про дихання під час вправи.

5. Пілатес являється координаційно складним видом фітнесу: залучення великої кількості м’язових груп в одній вправі робить її важкою в освоєнні.

Тепер, що стосується калланетики:

1. Координаційна простота вправ. Ізольована робота м’язів дозволяє новачкові легко освоїти вправу і швидко домогтися результатів.

2. Спрямованість тренування на спалення жиру. Велика кількість повторень з короткою амплітудою в одній вправі максимально сприяє спаленню жиру навколо тренованих м’язів, у той же час не збільшуючи їх в об’ємі.

3. 100% уваги в калланетиці приділено стегнам, сідницям і животу. Калланетику ще називають «гімнастикою незручних поз», що характерезує її як систему, яка не приділяє належної уваги розвитку м’язів, що оточують хребет. Це можна віднести до недоліків калланетики.

4. Монотонність. Середня кількість повторень в одній вправі становить 100 разів. Якщо врахувати, що таких вправ в тренуванні в середньому 12, то звичайно треба володіти великою силою волі і серйозною мотивацією, щоб виконати всі вправи до кінця.

Отже, якщо вас хвилювало питання, чим же відрізняються пілатес і калланетика, сподіваємось, що дали досить вичерпну відповідь. Якщо ж перед вами стоїть проблема вибору, за якою з методик краще займатися, то хотілося б сказати наступне: при виборі також варто враховувати індивідуальні особливості та поставлені цілі. І звичайно, у комплексному поєднанні з іншими видами фізичної активності і правильним харчуванням завжди можна досягти бажаних стабільних результатів.