м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Негнучкість і гіпергнучкість: добре чи погано?

Розтяжка та зміцнення самостійно є чудовими способами стати більш гнучкими, але якщо відсутність гнучкості заважає вашим тренуванням або повсякденній діяльності, а традиційна розтяжка не допомагає, важливо отримати оцінку від кваліфікованого та сертифікованого персонального тренера, фізичного терапевта або лікаря спортивної медицини, щоб зрозуміти, що насправді відбувається.

Інші проблеми, крім негнучкості, можуть викликати проблеми з мобільністю. Артрит, травми, дисбаланс і слабкість м’язів можуть обмежувати діапазон руху. І відповідь не завжди полягає в тому, щоб просто більше розтягуватися.

Наприклад, напружені підколінні сухожилля часто виникають через слабкі основні м’язи, які не можуть належним чином стабілізувати таз. Це може призвести до того, що передня частина таза опускається вниз, а задня частина таза піднімається вгору. Оскільки підколінні сухожилля прикріплюються до тазу, коли задня частина таза піднімається, вона тягне підколінні сухожилля все тугіше і сильніше. Зміцнення ядра вирішить корінь проблеми, але збільшення гнучкості підколінного сухожилля ні.

Персональний тренер, фізіотерапевт або лікар зі спортивної медицини можуть допомогти вам визначити причину негнучкості та знайти найкраще рішення для вас.

Гіпергнучкість також може призвести до проблем. Гіпермобільні суглоби, або суглоби, які переміщуються за межі, що вважається здоровим діапазоном руху, частіше зустрічаються у дітей, ніж у дорослих, і можуть виникати через рихлі або слабкі сполучні тканини. стрілка вправо. які з’єднують кістки одна з одною, розхитуються, суглоби можуть стати гіпермобільними суглобами. Гіпермобільність може призвести до вивихів суглобів, розтягнення і розтягнення, а також до артриту.

Висновок полягає в тому, що рухливість і функціонування всього тіла залежать від складної взаємодії факторів. Гнучкість — одна з них, яка є важливою частиною будь-якої повноцінної програми вправ.