м. Львів, вул. Роксоляни, 18

На термометрі – вище +30.

 

Літо. Що ми відчуваєм коли чуємо це слово? Сонце, тепло, приємно. Очікуємо, що нагріємося за всю осінь, холодну зиму і чомусь завжди довготривалу весну. Так? Але літо буває дуже різне. І найбільша небезпека у літі, це спека. Коли стовпчик термометра 23-25 градусів, ми задоволені. Оце літо – приємне, ласкаве.

Погоду не замовиш. І ось температура поповзла угору. Ні не поповзла, а шалено полетіла. Сонце палить нещадно. Ми ледь-ледь дихаємо, говоримо і ходимо. А за спання у духоті, вже і розмовляти годі. Все блаженне відчуття літа десь дівається. Всі сили ідуть на боротьбу зі спекою. Тому ми вирішили хоч чимось Вам допомогти. Ну хоча б порадою. Якщо Ви дослухаєтесь до них, віримо, що стане краще.

Тримайтеся подалі від сонця з 12.00 до 16.00. Рекомендується  в спекотну погоду, насамперед, менше їсти. У спеку порушується кислотно-лужний баланс організму – він зміщується в «кислий» бік. Тому потрібно харчуватися продуктами з лужною валентністю – рослинною їжею та молочними продуктами. Їжте більше овочів, зелені, ягід, фруктів, кисло-молочних продуктів, менше м’яса, смажених, жирних і копчених продуктів. Їжте дрібними порціями 4-5 разів на день.

І пити, пити і ще раз пити. Це знає кожен, у спеку  наш організм втрачає багато рідини. ЇЇ обов’язково потрібно поповнювати. Не пийте алкогольних напоїв. Хоча якщо Ви в спеку ще в змозі пити алкоголь, Вам мабуть, не так вже і спекотно. Охолоджуйте напої кубиками льоду. Або робіть домашне морозово з соків та фруктів.

Скоротіть фізичну активність на вулиці. Перенесіть  заняття з вулиці в фітнес-клуб обладнаний кондиціонерами. Старайтеся носити вільний одяг, який не пристає до тіла і не сковує рухи.

Зробіть собі список громадських місць, в яких хороші кондиціонери (кінотеатри, музеї), — ось вам і привід сходити туди.

Якщо у Вас проблеми зі здоров ‘ям, при виході на вулицю незабувайте взяти необхідні ліки. Нехай вони не знадобляться, але мати їх потрібно. По можливості беріть рідних і близьких – їдьте до води. Моря, озера, річки, басейни – допоможуть Вам охолодитись та піднімуть настрій у спекотний день.

І ще. Будьте уважні до оточуючих Вас людей. Може комусь в край необхідна Ваша допомога.

Хорошої  Вам погоди та здоров ‘я.