м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Море, сонце і вода.

Ми так довго чекали літа. Зазирали у календар і у віконце. І ось на календарі червень, на дворі тепло. Ми всі стараємося взяти відпуску у цей період. І по можливості поїхати… Куди? Ну звичайно на море! Одне слово і згадка про це чудо природи і нам стає тепло, сонячно і приємно.

Поговоримо про море, повітря і цілющі властивості.

На морському узбережжі не тільки відмінно відпочивається, а й з’являється унікальна можливість оздоровити весь організм.

Якщо говорити про цілеспрямований вплив на здоров’я, то з морською водою не зрівняється ніщо, і ось чому.

Морська вода це скарб: в ній вчені нарахували 130 мікроелементів і мінеральних сполук.

Ми вже знаємо, що океани і моря займають 2/3 всієї земної поверхні. А ще дуже цікаво знати, що 4/5 морської солі становить хлористий натрій (кухонна сіль) тому морська вода на смак солена, 1/5 становлять різні мікроелементи і хімічні сполуки. Гіркий смак води моря формують хлористий магній і сульфати натрію. Крім мінеральних солей і органічних речовин морська вода містить всі атмосферні гази (азот, кисень, вуглекислоту) і в незначних кількостях інертні гази.

Дуже корисно людям, які страждають болями в суглобах, хребті періодично відвідувати море.

А як позитивно впливає морськам вода на шкіру, ногті!  Людська шкіра під час купання діє як губка, вбираючи солі, яких не вистачає тому чи іншому організму. Зміцнюються, прискорюється їх ріст і регенерація нігтів.  Навіть каталізатором метаболізму в організмі виступає морська вода. Стають активними обмінні процеси в клітинах, покращується їх стан. Тому ланцюжком за цим тягнеться: зміцнення серцево-судинної системи, покращення кровообігу, паралельно сприяючи зменшенню частоти серцевих скорочень і нормалізації артеріального тиску.

Мабудь ви зауважили, що на морі  худнете, не залежно від того скільки споживаєте. Це все – плавання, зміна раціону(багато фруктів,овочів) і вода.

Ще здавна помічено, що морська вода і морське повітря підвищують імунітет організму, людина стає стійкішою до дії різних недуг.

Вода у морі містить мікроелемент йод (причому, у великих кількостях), який сприятливо впливає на щитовидну залозу та її здатність до вироблення життєво важливих гормонів. Присутнісь йоду поліпшуює реологічні властивості крові, в ній знижується рівень холестерину, що в свою чергу теж позитивно впливає на мозковий кровообіг, видаляючи ішемію його тканин і підвищуючи концентрацію уваги, пам’яті.

А яке чудодійне повітря коло моря. Насичене морскою сіллю. І вся ця благодать попадає на слизову оболонку і в легені. В наслідок цього –  вільне, здорове дихання. Насичення організма всіма цими корисними елементами, обов’язково приведе до очищеня і поліпшення функцій практично усіх органів.

Який вплив морської води на волосся? Всі речовини які містяться у морскій воді дуже ретельно, легко і швидко здатні засвоюватися шкірними покривами і шевелюрою. Вона здатна зміцнити волосяний фолікул.
Така функція виконується за рахунок наявності в ній солей, які крім цього, ще дезінфікують і очищають шкірні покриви голови від лупи і зайвого сала. Але наша порада: після кожного пляжного дня змийте волосся прісною водою, щоб не дати йому сіктися і ламатися.

До речі, про позитивний вплив моря, було згадано самим давньогрецьким вченим – Геродотом. Пізніше, в 19 столітті з’явився термін – таласотерапія, який означає «лікування морем». Офіційна медицина  підтвердила сприятливу дію і лікувальні здатності морської води і повітря для організму вцілому.

Хорошого Вам відпочинку!