м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Міфи про присідання

Міф 1 — від присідання сильно ростуть сідниці.
Це загрожує лише тим, у кого обсяг таза перевершує обсяг стегон. Коло стегна повинне бути менше окружності таза в 1,6 рази. Але навіть в такому випадку не відмовляйся від класичних присідань, вони обов’язково повинні бути в програмі тренувань.

Міф 2. Присідання є причиною радикуліту Причиною радикуліту називають не тільки присідання, а й інші вправи, в яких задіяна поперек: нахили зі штангою, підйоми штанги на груди та інші. Насправді ці вправи не приносять шкоди хребту і поперековим м’язам. Атлети стикаються з болями в спині через виконання вправ з великими вагами, для виконання яких м’язи і хребет працюють з граничними зусиллями.

Міф 3. Якщо у легкоатлета є протипоказання по здоров’ю до виконання присідань, це не означає, що йому можна забути про гарні форми сідниць. Є багато вправ, які можуть стати чудовою альтернативою: а саме – жим ногами, випади, махи, підйоми тазу лежачи на спині.

Міф 4. Присідання зводять нанівець мрію про тонку талію. Під час виконання вправи зміцнюють абдомінальні м’язи, прогресує прес. Якщо на животі є зайві жирові відкладення, талія дійсно може стати ширшою, але з часом цей «побічний ефект» пропаде – за рахунок спалювання жиру прес стане більш рельєфним, а талія тонкішою. Секрет вузької талії простий – систематичні тренування та низький відсоток жиру в організмі.

Міф 5.Присідання – вправа тільки для ніг. Присідання вважають багатофункціональною вправою. Під час навантаження в роботу включаються чотири групи м’язів: ікри ніг і підколінні сухожилля, одночасно прогресують інші м’язи. Збільшується виробництво гормону росту і тестостерону, забезпечується підживлення організму анаболиками, що сприяє нарощуванню м’язової маси. Чим більший обсяг м’язової маси в організмі, тим більше калорій буде спалюватися під час тренування, і тим швидше зможе схуднути людина.