м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Користь масажу

Масаж – це сукупність прийомів механічної дозованої дії у виді прогладжування, витискання,  розминання, розтирання, вібрації, які проводяться безпосередньо на поверхні тіла людини як руками, так і спеціалізованими апаратами через повітря або інше середовище.

Масаж може бути загальним і місцевим. Загальний масаж має значний вплив на організм: зміцнює його, мобілізує і розвиває резервні можливості. Місцевий масаж передбачає безпосередній вплив на ділянку ураження. Він може використовуватись в ділянці ураження, вище і нище неї. Вплив масажу зумовлюється  технікою виконання одних і тих самих прийомів і залежить від глибини, швидкості, сили, тривалості виконання. Завдання масажиста полягає у пристосуванні сили подразнення до функціонального стану та реактивності організму пацієнта. Діючим фізичним фактором масажу на організм є механічне подразнення, яке виникає  у результаті дії прийомів масажу. Прийоми масажу діючи на тканини, викликають збудження механорецепторів, перетворюючи енергію механічних подразників в спецефічну активність нервової системи– сигнали, які йдуть до нервових центрів. Механорецептори розподіляються по всьому тілу. До них відносяться: – рецептори шкіри; – рецептори м’язево-суглобового механізму; – рецептори внутрішніх органів.

Вплив масажу на шкіру. Дія прийомів масажу впливає безпосередньо на шкіру. В результаті механічних рухів верхній шар шкіри очищується від злущених та відмерлих клітин епідермісу, стимулюється функція потових і сальних залоз, покращується пружність, еластичність, підвищується гіперемія шкіри.

Вплив масажу на нервову систему. Підвищується або знижується нервова збудженість. Відновлюються втрачені рефлекси, покращується діяльність окремих внутрішніх органів і тканин.

Вплив масажу на серцево-судинну систему. Основний вплив масажу на кровоносну систему полягає у виведенні венозної крові від внутрішніх органів шкіри і м’язів і сприяє потраплянню крові збагаченої киснем, збільшується швидкість кровотоку, покращується тонус судини, пришвидшуються обмінні процеси в організмі, покращується функція кровотворення, пришвидшується вивід продуктів розчеплення, відмерлих клітин та молочної кислоти з тканин організму.

Вплив масажу на опорно- руховий апарат. Покращується функція суглобів і сухожильно-зв’язкового апарату, збільшуючи їх еластичність і рухомість, знімається біль після фізичних перевантажень. Пришвидшуються окисно-відновлювані процеси в опорно- руховому апараті.

Час процедури загального масажу залежить від маси та індивідуальних особливостей пацієнта і триває від 45 до 60 хвилин. Послідовність масажу: -лежачи на животі: спина, шия, сідничні м’язи, задня поверхня  нижніх кінцівок, внутрішня та зовнішня ділянка верхніх кінцівок. Лежачи на спині: передня поверхня нижніх кінцівок, грудна клітка, м’язи живота. Курс загального масажу всередньому включає 10-12 сеансів. Перерва між курсом має дорівнювати курсу. На перший сеанс дається  невелике навантаження для визначення індивідуальної реакції пацієнта.