м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Кому ендорфінів?

Всі чули про чарівні гормони ендорфіни, або як їх ще називають «гормони радості». Але не всі знають, що отримати їх можна в різний спосіб.

Поговоримо про це детальніше.

Незначна кількість алкоголю сприяє виробленню невеликої кількості ендорфіну. Увага! Повторюю! НЕЗНАЧНА) Оскільки зловживання алкоголем (його кількістю) або так само часте вживання алкоголю має протилежну дію – людина стає агресивною, роздратованою, виникають негативні емоції. Ми не за алкоголь, ні, ні в якому разі, але і не засуджуємо людей, які можуть випити склянку на свято.

Ще один спосіб отримати ендорфіни – медикаментозний. Так, так, існують «таблетки щастя», що підвищують настрій, знімають втому, зменшують болі в м’язах… Але всі вони, на жаль (а може і на щастя), мають побічні ефекти. Тому відкиньте ідею випити чарівну пігулочку і стати щасливим.

А тепер про найприємніше 🙂 Існують безпечні і корисні методи виробленні ендорфінів в організмі.

По-перше, це харчування. Не для кого не секрет, що шоколад сприяє виробленню гормонів радості. Так само як і цукерки, випічка, будь-які «швидкі вуглеводні». Але ефект дії таких ендорфінів триває недовго. Тому вчені рекомендують харчуватися тими продуктами, які містять «будівельні цеглинки» для ендорфінів (калій, магній, триптофан, вітаміни). Одже, їжте полуницю, апельсин, виноград, банани. А також перець чилі, болгарський перець, авокадо, горіхи, морська капуста, бобові, та навіть звичайна картопля, якщо правильно приготовлена, може стати поштовхом для вироблення ендорфінів.

Другий, не менш приємний спосіб отримання ендорфінів – це заняття коханням 🙂 А також вагітність і народження дитини. В цей час концентрація ендорфінів в крові максимальна.

Ще одним способом вироблення гормонів щастя є сміх. Коли ми сміємося, активуються рецептори, що заставляють активізовуватися ендорфінну систему.

І нарешті, ще один вірний спосіб для отримання ендорфінів. Він якраз підходить, якщо не сезон на полуницю, і для тих, хто немає поруч другої половинки. Це безперечно спорт! Одна година заняття фітнесом збільшує кількість концентрації ендорфінів у 10 разів! І відчуття задоволення не проходить так швидко, як у випадку з цукерками, і може тривати ще декілька годин після тренування.

Отже, їжте правильно, кохайтеся, посміхайтеся, займайтеся фітнесом разом з нами і буде Вам щастя 😉

Ваш Unity Fitness Club