м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Фітнес при клімаксі

Фітнес при клімаксі

• Поради щодо фітнесу при клімаксі.

• Чому фітнес має значення?

Регулярні фізичні навантаження мають вирішальне значення для жінок, які стикаються з менопаузою.

• Чому фітнес важливий під час менопаузи?

Вправи під час і після менопаузи мають багато переваг, серед яких:
1. Запобігання набору ваги.
Жінки, як правило, втрачають м’язову масу і набирають жир на животі при менопаузі. Регулярні фізичні навантаження можуть допомогти запобігти набору ваги.
2. Зниження ризику раку.
Вправи під час і після менопаузи можуть допомогти вам схуднути або зберегти здорову вагу, що може забезпечити захист від різних видів раку, включаючи рак молочної залози, товстої кишки та ендометрії.
3. Зміцнення кісток.
Вправи можуть уповільнити втрату кісткової маси після менопаузи, що знижує ризик переломів та остеопорозу.
4. Зниження ризику розвитку інших захворювань.
Набір ваги в менопаузі може мати серйозні наслідки для вашого здоров’я. Надмірна вага збільшує ризик серцевих захворювань та діабету 2 типу. Регулярні фізичні вправи можуть протидіяти цим ризикам.
5. Підвищення настрою.
Фізично активні люди мають менший ризик депресії та зниження когнітивних функцій.

• Як фізичні вправи впливають на ознаки та симптоми менопаузи?
Надмірна вага або ІМТ більше 30 (ожиріння) можуть бути пов’язані з припливами, проте необхідні подальші дослідження. Фізичні вправи не є перевіреним способом зменшення симптомів менопаузи, таких як припливи і порушення сну. Однак регулярні фізичні вправи можуть допомогти вам зберегти здорову вагу, зняти стрес і поліпшити якість життя.

• Які найкращі фізичні навантаження можна спробувати?
Для більшості здорових жінок Міністерство охорони здоров’я та соціальних служб рекомендує помірну аеробну активність щонайменше 150 хвилин на тиждень або енергійну аеробну активність щонайменше 75 хвилин на тиждень. Крім того, силові вправи рекомендуються щонайменше два рази на тиждень.

Розглянемо варіанти вправ та їх переваги:
1. Аеробна активність.
Аеробна активність може допомогти вам скинути зайві кілограми і підтримувати здорову вагу. Спробуйте швидку ходьбу, біг , їзду на велосипеді, плавання або водну аеробіку. Якщо ви новачок, починайте з 10 хвилин на день і поступово збільшуйте інтенсивність та тривалість
2. Силові тренування.
Регулярні силові тренування можуть допомогти зменшити жирові відкладення, зміцнити м’язи та ефективніше спалювати калорії.
3. Розтяжка.
Розтяжка може допомогти поліпшити гнучкість. Виділіть час на розтяжку після кожного тренування, коли ваші м’язи будуть теплими і сприйнятливими до розтяжки.
4. Рівновага і баланс.
Вправи на баланс покращують рівновагу і можуть допомогти запобігти падінню. Спробуйте прості вправи, наприклад, стоячи на одній нозі під час чищення зубів. Такі заходи, як тай-чи, також можуть бути корисними.

• Як ти можеш залишатися мотивованим?
Ставте реалістичні, досяжні цілі. Замість того, щоб пообіцяти займатися більше, наприклад, зобов’язуйтесь щодня 30-хвилинної прогулянки після обіду. Часто оновлюйте свої цілі, досягаючи вищих рівнів фізичної форми. Об’єднавшись з кимось – наприклад, з партнером, другом чи сусідом – теж може змінити ситуацію.