м. Львів, вул. Роксоляни, 18

Чому заняття на скакалці?

Як давно Ви скакали на скакалці? А Ви знали,  що найперша скакалка з’явилась у Стародавньому Китаю? Також відомо з певного історичного джерела, що цей снаряд для стрибання був застосований ще в язичницької Русі, його використовували воїни під час тренувань. У сучасний час скакалки користуються величезною популярністю, більшість спортсменів включають у свій тренувальний процес стрибки зі скакалкою. Такі тренування дозволяють зміцнити дихальну та серцево-судинну системи. Вправи зі скакалкою допоможуть зробити ваш силует струнким і підтягнутим, зміцнять литкові м’язи, допоможуть побавитись зайвої ваги. Якщо ви стурбовані тим, що  занадто некоординовані або турбуєтесь про ваші коліна, то не хвилюйтесь. Насправді  заняття зі скакалкою допоможуть зміцнити суглоби, а також розвинути швидкість, увагу та координацію . При правильній техніці, стрибки зі скакалкою легко засвоїти. Групові заняття зі стрибками на скакалці або відео тренування допоможуть зробити тренування веселими та доступними кожному,незалежно від рівня вашої фізичної підготовки або віку.

 Скакалка допоможе вам вирішити основні проблеми жінок, бажаючих схуднути:

1. Розвинути гнучкість, рухи стануть більш скоординованими і плавними, а постава – просто королівської.

2. Якщо регулярно виконувати вправи зі скакалкою, то результати будуть такими ж, як після занять у фітнес-центрі на кардиотренажерах.

3. Стрибки на скакалці не вимагають багато часу: ви можете стрибати, як тільки у вас з’явилося 15-20 вільних хвилин, одночасно слухаючи новини або музику.

Як правильно вибрати скакалку:

Жінкам, зріст яких не перевищує 152 см, фахівці радять обирати скакалку довжиною 210 см.

Якщо ви вищі – до 167 см – візьміть скакалку 250 см завдовжки.

Жінкам – до 183 см – необхідна довжина 280 см.

Нарешті, найвищим дамам слід взяти довжину 310 см.

Як виконувати стрибки на скакалці?

Якщо ваша мета – схуднути, старайтесь, щоб тулуб під час стрибків залишався в одному і тому ж положенні. Стрибати на скакалці потрібно невисоко. Так як,основну роботу виконують зап’ястя, передпліччя та ноги.

Почніть із повільного , найбільш комфортного для вас темпу, поступово збільшуйте швидкість. Середній темп повинен становити близько 80 рухів за хвилину, приземляйтеся акуратно на пальці ніг, намагайтеся практично не торкатися п’ятами землі. Перші тренування можуть виявитись для вас важкими, особливо, якщо давно не було фізичного навантаження. Але поступово тіло «згадає» дитячі роки, і тренуватися стане легко. Згодом збільшуйте навантаження.

Нехай вас надихає той факт, що за 20-30 хвилин в день регулярних занять, можливо скинути до 350 ккал, які будуть залишати ваше тіло. Мотивує ,чи не так? Головне – приємно, весело та,насправді,неважко, потрібно лише дбати про своє тіло та підтримувати його в тонусі щодня.

Яка шкода від стрибків на скакалці?

Стрибки на скакалці приносять тільки користь, шкоду своєму здоров’ю може нанести тільки сама людина, якщо буде виконувати фізичні навантаження не враховуючи певні умови, що до свого фізичного стану.

Не рекомендується займатись зі  скакалкою, якщо у вас проблеми з серцево-судинними захворюваннями та людям у яких слабкі суглоби, проблеми з верхнім каркасом спини.

При варикозному розширенні вен не можна займатись на скакалці, щоб не нашкодити  своєму здоров’ю.

Для жінок є обмеження в період вагітності, після пологів, а також в дні менструації. Для людей похилого віку рекомендується порадитись з лікарем, що до вибору інтенсивності фізичних навантажень.

Завжди важко спочатку, як фізично так і психологічно, але з часом ви звикнете і не захочете відмовлятись від вправ зі скакалкою. Особливість нашої психіки полягає у тому, що ми починаємо звикати до будь-яких складнощів після терміну постійної практики, який приблизно складає 60 днів.

Будьте впевненні у своїх силах і все у вас вийде, тільки треба запастись терпінням ,а ваше велике бажання досягти своєї мети – гарне і здорове тіло, допоможе на перших порах. Приємних та веселих вам тренувань з новою «подругою» – скакалкою!