м. Львів, вул. Роксоляни, 18

9 основних продуктів харчування – вашого мозку

Коли мова йде про здоров’я та фітнес- їжа, яку ви їсте кожен день має вплив на функції організму. Не тільки на ваше фізичне здоров’я, але й на психологічне здоров’я також- залежить від того чим ви харчуєтесь. Харчування відіграє дуже важливу роль у роботі мозку та  здоров’я загалом, правильно підібраний раціон може захистити вас від хвороб.

 

Люди, як правило, прагнуть бути здоровими та підтримувати хорошу фізичну форму , але вони часто забувають звернути увагу на мозок, який також потребує їжу для енергії та здоров’я.

Ось 9 супер дивовижних продуктів, які  додають поштовх мозку. 

Брокколі

Брокколі допомогає запобігти мозку позбавитись багатьох ризиків для здоров’я, а також додає йому енергію. У цій рослині дуже багато антиоксидантів і вітаміна К, цей зелений овоч покращує живлення мозку і покращує  його кондитивні функції. Він багатий  вітаміном С та залізом, які забезпечують захист від вільних радикалів і важких металів, які можуть пошкодити мозок.

Згідно з дослідженням, брокколі має високу кількість сполук глюкозинолатів, які необхідні нашій центральній нервовій системі, щоб функціонувати належним чином і зберігати нашу пам’ять.

Волоські горіхи

Горіхи багатіз вітаміном Е та ефірними маслами, які дуже важливі для мозку. Волоські горіхи складаються також із омега-3 жирів і антиоксидантів, які за даними дослідження, заторможують старіння мозку.

Конкретний тип омега-3 жирів, які є в складі волоських горіхів, як відомо, підвищують функції мозку, а також сприяють його роботі. Жменя волоських горіхів щодня може значно поліпшить вашу пам’ять і жвавість.

Чорниця

Зокрема, було встановлено, що  чорниця відмінно допомагає роботі мозку. У складі цієї ягоди є антиоксиданти, які запобігають передчасному старінню, захищаючи мозок від стресу й окисного пошкодження. Ці антиоксиданти також захищають мозок від запалення, яке часто має основу для майже всіх мозкових дегенеративних розладів.

Чорниця також містить флавоноїди, які допомагають розвивати зв’язки між різними нейронами у головному мозку, які, у свою чергу, призводить до посилення пам’яті, прийняття рішень, навчання, словесного розуміння та різних здібностей.

Темний шоколад

Хто не любить шоколад?  Ви можете любити шоколад, але через страх збільшення ваги, ви обмежуєте або взагалі відмовляєтесь від нього, але ви будете здивовані, дізнавшись, що він насправді допомагає здоров’ю мозку. Проте, чим темніше шоколад, тим краще. Темний шоколад багатий   флаванол антиоксидантами, які призводять до збільшення припливу крові до мозку, а також захищають клітини мозку від передчасного старіння.

Темний шоколад допомагає підтримувати увагу і концентрацію, оскільки він містить невелику кількість кофеїну, який підвищує розумову активність у людини.

Риба

Риба багата незамінними жировими кислотами (О). Це надзвичайно важливо для здорового мозку і поліпшення пам’яті.

Риба – це природне джерело омега-3 кислот та жирів. Вони мають важливе значення для підтримки здорових клітин мозку, а це сприяє зростанню нових клітин у головному мозку.

Авокадо

Авокадо  відмінно допомагає роботі  вашого мозку і стану психічного здоров’я. Він багатий на фолієву кислоту,а також вітаміном К, обидва з яких допомагають запобігти утворенню тромбів у головному мозку. Вони також збільшують ваші когнітивні функції та допомагають підвищити рівень пам’яті й концентрації.

Авокадо є відмінним природним джерелом омега-3 і омега-6 жирних кислот, які призводять до збільшення припливу крові до мозку, а присутність вітаміну Е захищає мозок від пошкодження вільними радикалами.

Помідори

Помідори підвищують активність мозку, так як вони багатіз лікопіном, який є надзвичайно потужним антиоксидантом. Лікопін забезпечує захист від радикального пошкодження клітин головного мозку.

Зелений чай

Трав’яний чай допомагає втраті ваги, а  також  покращує здоров’я мозоку. Зелений чай є природним джерелом кофеїну, який збільшує фокус і покращує жвавість. Він також містить ще один ключовий елемент під назвою теанин, який підвищує активність альфа-хвилі в мозку. У поєднанні з кофеїном, ці два речовини, можуть допомогти вам з концентрацією уваги, підвищити швидкість і точність сприйняття інформації, а також може покращити вашу пам’ять.

Яйця

Смачний сніданок  з яйць це не тільки їжа, а й відмінний спосіб підвищення інтелектуального потенціалу. Вони є відмінним джерелом амінокислот та білків, які стимулюють дію деяких нейронів у мозку і допомагають вам зосередитися,а також залишатись у позитивному настрої протягом усього дня.

Яйця також багаті на вітаміни B, D, які підвищують рівень нейротрансмітера ацетилхоліну, які в свою чергу загострюють пам’ять.

Важливо піклуватися просвій мозок, так само як ви піклуєтась про своє тіло. Ваше фізичне та психічне здоров’я прямо пов’язане з їжею, яку ви їсте. Таким чином, ваш обов’язок змінити свій раціон так, щоб він був придатний  для тіла та мозку.