м. Львів, вул. Роксоляни, 18

5 ЕФЕКТИВНИХ ПОЗ ЙОГИ ДЛЯ ВАШОЇ ФІГУРИ

 

 

Асани йоги допомагають зміцнити і тонізувати м’язи тіла, примушуючи Вас працювати з власною вагою. Щоб підтягнути головні проблемні місця необов’язково робити асани вищого рівня складності, це можуть бути вправи, які у Вас вже добре виходить робити.
ПЛАНКА

Це поза, яка змушує працювати все тіло, але особливо на м’язи кора. Вона вже давно використовується у багатьох видах фітнесу для тренування тіла, оскільки розвиває силу, витривалість м’язів.

Виходьте в позу з положення руки-коліна, переконайтесь що зап’ястки знаходяться прямо під плечима. Далі відведіть прямі ноги назад, упираючись руками в підлогу, до утворення прямої лінії від плечей до п’ят, утримуйте тіло в цьому нерухомому положенні, скільки зможете.

 

 ПОВОРОТ СИДЯЧИ

Скручування не лише піклуються про здоров’я хребта але й допомагають зняти м’язову напругу спини, вони також покращують поставу.

 

Сядьте на коврик з прямою спиною в позу лотоса. Верхню ногу (припустимо ліву), зігнути в коліні, поставте збоку від коліна іншої (правої) ноги. На видиху розгортайте корпус вліво, зберігаючи спину прямою. Починайте скручування з низу хребта, поступово як би переходячи вгору. Упріться правою рукою в ліве коліно і зафіксуйте тіло у цій позі. З кожним видихом намагайтесь збільшити розворот ще на декілька градусів, поки це буде можливо.

 

СОБАКА МОРДОЮ ВНИЗ

«Собака мордою вниз» зміцнює верхню частину тіла, знімає напругу в хребті та розтягує м’язи спини, гомілки та стегон.

 

Зіпріться на руки і коліна, при цьому долоні рук мають бути трохи попереду плечей, пальці широко розсунуті для кращого упору. Відірвіть коліна від підлоги, піднімаючи куприк та сідниці до стелі, ноги прямі, вага розподілена між стопами і руками. Спина утворює з руками пряму лінію, а п’яти притягнуті до підлоги. Утримуйте позу упродовж п’яти вдихів та поверніться у початкове положення.

 

ВОЇН ІІ

 Ця поза приведе в тонус м’язи стегон, сідниць та плечей. Поставте ноги ширше за плечі –  чим ширше, тим краще, залежно від Вашої гнучкості. Розгорніть праву стопу в бік перпендикулярно лівій стопі. Витягніть руки в сторони на рівні  плечей, долонями вниз. Напружте живіт, зігніть праву ногу, утворюючи прямий кут в коліні та опускаючи таз вниз. Поверніть голову вправо, дивлячись на пальці правої руки. Затримайте асану на п’ять вдихів. Повторіть з іншого боку.

 

НАХИЛ ВПЕРЕД ДО ПРЯМИХ НІГ СИДЯЧИ

 Поза допомагає боротись з хронічними болями у спині та будує красиву поставу.

Сядьте на коврик з прямою спиною. Витягніть ноги перед собою. Нахиліть тулуб вперд до колін, намагаючись лягти животом на стегна. Зберігайте при цьому спину прямою, обхопіть стопи руками та зафіксуйте позу. Зберігайте положення упродовж 6-10 вдихів.

Будьте здорові та задоволені собою!